Ehliyet almak ne kadar zorlaşacak? Ehliyet almak ne kadar zorlaşacak?

Sarıyer'deki evini 2010 yılında 3 bin liraya kiraya veren Sarp Apak kiracısıyla davalık oldu. 12 bin liralık kirayı az bulan Sarp Apak, civar evlerin 45-65 bin lira olduğunu söyleyerek zam istedi. Kiracı ise Sarp Apak'ın teklifini kabul etmedi.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre söz konusu dairenin Sarıyer'in lüks sayılan bir yerinde site içerisinde bulunduğuna dikkat çeken Apak yaptıkları araştırmada aynı sayılan dairelerin ortalama 45-65 bin lira değerinde kiraya verildiğini ancak kiracısının kendisine 12 bin 500 lira ödeme yaptığını belirtti.

Bölgenin en güzel siteleri arasında yer alan dairesinin içinde spor kompleksi, otopark gibi ayrıcalıkların da bulunduğuna dikkat çeken oyuncu enflasyon artışıyla birlikte zam yapma zaruretinin doğduğunu ifade etti. Dilekçenin devamında bölgede rayiç kira bedeli araştırması yaptıklarını belirten Sarp Apak, kiracısının son olarak 2022 yılında 10 bin lira kira ödediğini, noter aracılığıyla yapılan ihtarda bu bedelin 35 bin lira olması için talepte bulunduğunu ancak kiracının 12 bin 500 liralık kira bedeli yatırdığını belirtti. Bu nedenle mahkemenin kira tespiti yapmasını talep eden ünlü oyuncu sorunun çözülmesini talep etti. Mahkeme kira tespiti için dosyaya bilirkişi atanarak rayiç bedel çıkarılmasına karar verdi.

Kaynak: MEDYA TAVA - SABAH GAZETESİ