Arguvan'da Aile Dramı: Anne, Kız ve Torun Uykularında Cinayete Kurban Gitti, Baba İntihar Girişiminde Bulundu

Malatya'nın Arguvan ilçesinde yaşanan trajik olayda, 61 yaşındaki İ.B., aile içi bir tartışmanın ardından eşi Songül Budak (64), kızı Cansu Aslan (33) ve 5 yaşındaki torunu Buğlem Aslan'ı silahla vurarak öldürdü. Ardından da aynı silahla intihar etmeye kalkıştı.

02.30 sıralarında Arguvan'ın Güveçli Mahallesi'nde meydana gelen olayda, İ.B.'nin aile içi bir tartışmanın ardından cinayete karar verdiği ve uyurken eşini, kızını ve torununu silahla vurduğu iddia ediliyor. Silah seslerini duyan komşuların ihbarı üzerine olay yerine jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Sağlık ekiplerinin yaptığı incelemede Songül Budak, Cansu Aslan ve Buğlem Aslan'ın hayatını kaybettiği teyit edildi. Yaralı halde bulunan İ.B. ise Turgut Özal Tıp Merkezi'ne kaldırılarak tedaviye alındı.

Katil Zanlısı

Hayatını kaybeden anne, kız ve torunun cenazeleri adli tıp kurumuna gönderildi.

Kahramanmaraş'ta Yine Deprem Kahramanmaraş'ta Yine Deprem

Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı. Jandarma ekipleri, cinayetin tam olarak nasıl işlendiğini ve İ.B.'nin intihar girişiminde bulunma nedenini araştırıyor.

Bu trajik olay, Arguvan'da büyük üzüntüye neden oldu. Aile yakınlarına başsağlığı dilerken, yaralı İ.B.'ye de acil şifalar dileriz.

Editör: Ercan SOMER