Az önce 16 senedir resmen tek başıma baktığım kızımın benden ısrarla sakladığı telefonunu ele geçirdim. benden habersiz yurtdışı planları ve fazlasını bulmam neticesinde telefona el koydum. Fiziken bana saldırması yetmediği gibi beni 1.5 saat balkona kitledi.komşuların ve güvenliğin ricaları karşılıksız kalınca 3 kez 112 yi aramam neticesinde kurtarıldım. Polislere de karşı çıkan sonrasında birde hızını alamayıp bana itibar suikasti yapan bu ruh haline ,ergenliğin arkasına saklanmasına izin vermeyeceğim. Biz nerede hata yaptık biliyor musunuz?kontrolsüzce severek. Anne olmak bu değil ve olmamalı. Allah tüm annelere sabır versin.
Karakoldan yeni geldim bazı ucubeler bazı haddini bilmezler benim postumun altına dangalakça yorumlar yapıyorlar hepinizi tek tek mahkemeye vereceğim. Ama mahkemeye vermeden önce kime yorum yaptığınızı iyi öğrenin bir anne olarak sizin geçmediğiniz yüzlerce yoldan geçtim ben . Sevenlerin ve destekleyenlerin kalpten yorum yapanlar sizi tenzih ederim  Bazi şeyler dışardan çok havalı gözüküyor ama öyle değil …

Deniz Akkaya'nın 2009 doğumlu kızı Ayşe'nin babası olan Efe Önbilgin, medya sektöründe önemli görevlerde bulunmuştur. Önbilgin, CNN Türk'te genel müdürlük yapmış ve ardından aynı pozisyonda TNT kanalında çalışmıştır. Efe Önbilgin'in doğum yeri ve tam doğum tarihi hakkında kesin bilgiler bulunmamaktadır. İş insanı Efe Önbilgin ile evlenen Akkaya, 2010 yılında bu evliliği sonlandırmıştır.