STANBUL Sabahattin Zaim Üniversitesi (İZÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bulut, önümüzdeki hafta sonu yapılacak olan LYS öncesinde öğrencilere başarılar dileyerek, üniversite tercihlerinde dikkat edilmesi gereken konulara değindi. Bulut, üniversite tercihinin gençlerin hayatında önemli bir dönüm noktası olduğuna dikkat çekerek, "Hayatın sonu değil ama çok önemli bir karar. Gençler üniversite tercihinde en sevdikleri mesleği seçmeleri konusunda birinci önceliği ona vermeleri gerekiyor. İstanbul'da üniversite okuyor olmak bir ayrıcalıktır. Sadece Türkiye'deki öğrenciler için değil bütün dünyadaki öğrenciler için" dedi.

İZÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bulut, LYS sınavı yaklaşırken üniversiteli olmaya aday öğrencilere başarılar dileyerek, neden İZÜ'yü seçmeleri konusunda önemli bilgiler verdi. Türkiye'nin en önemli sermayesinin genç nüfusu olduğunu aktaran Prof. Dr. Bulut, "Gençlerimiz önümüzdeki günlerde sınava girecek ve üniversite tercihlerini yapacaklar. Hayatlarının en önemli tercihini yapacaklar. Hayatın sonu değil ama çok önemli bir karar onlar için. Bir kere bu üniversite tercihinde en sevdikleri mesleği ve işi seçmeleri konusunda birinci önceliği ona vermeleri gerekiyor. İstanbul'da üniversite okuyor olmak bir ayrıcalıktır. Sadece Türkiye'deki öğrenciler için değil bütün dünyadaki öğrenciler için. Tercih edecekleri üniversitenin web sayfasına, aday öğrenci sayfalarına girsinler ve üniversitenin onlara ne tür imkanlar sağlayacağına baksınlar. Bizim Asya'dan, Avrupa'ya, Amerika'ya kadar bütün dünya ölçeğinde öğrencilerimizin gidebileceği birçok üniversiteyle ortak programlarımız, işbirliklerimiz var" diye konuştu.

Survivor'da Nagihan Sahra'yı Dövdü İzle Survivor'da Nagihan Sahra'yı Dövdü İzle

"İYİ BİR EĞİTİM VERİYORUZ BUNU 3 DİLLE TAÇLANDIRIYORUZ"

İZÜ'nün uluslararasılaşma alanında çok önemli adımlar atarak, iyi bir eğitim sözünü verdiğini dile getiren Prof. Dr. Bulut, "Bizim en iddialı olduğumuz konu öğrencilerimizi geleceğe çok iyi hazırlamak iddiasındayız. İyi bir eğitim verdiğimizi düşünüyoruz. Bu iyi eğitimi 3 dille taçlandırmak istiyoruz. Zaten bu tarihi kampüse geldikleri zaman, Mehmet Akif Ersoy'un mezun olduğu, Sabahattin Zaim adını taşıyan iki güzide örnek şahsiyetin üniversitesinde okuyor olmak ayrıcalıktır. Dünyanın 75 farklı ülkesinden öğrencilerimizin de varlığıyla burası uluslararası bir üniversite. Hocalarımızın yüzde 30'a yakını uluslararası hocalarımız. Hocalarımızın birçoğu yurt dışı doktoralı, iyi eğitim almış, iyi hocalar" ifadelerini kullandı.

"ARAŞTIRMA ODAKLI BİR ÜNİVERSİTEYİZ"

30 lisans programının yanında 50'ye yakın yüksek lisans ve 20'ye yakın doktora programları olduğunu belirten Prof. Dr. Bulut araştırma odaklı bir üniversite olduklarını bildirdi. 2 yıllık programları olmadığını 4 yıllık lisans, master ve doktora programları olduğunun altını çizen Prof. Dr. Bulut , "8 tane fakültemiz var Tıp Fakültesi dışında bütün fakültelerimizde öğrenci alıyor. Öğrencilerimize başarılar diliyorum. Onları bu tarihi kampüse, doğa ile iç içe, asil geçmişten, aydınlık geleceğe yürüyecek bu güzel atmosfere bekliyoruz. Özellikle sınavdan sonrada tercih dönemlerinde biz burada Halkalı yerleşkemizde tanıtım faaliyetlerimizi yapacağız. Bu yıl ayrıca Altunizade yerleşkemizi de açıyoruz. Türkçe,İngilizce, Arapça hazırlık sınıflarımızda öğrenciler okuyabilecek" açıklamalarında bulundu.

(FOTOĞRAF)

DHA

Editör: TE Bilisim