Kastamonu'da Hüma Hatun Kız Öğrenci Yurdunda meydana gelen olayla ilgili olarak Kastamonu Valiliği tarafından yapılan açıklamada, öğrencilerin yedikleri yemek sonrasında rahatsızlandıkları ve 95 öğrencinin tedavi altına alındığı bildirildi.. Açıklamada, 14 Ocak 2024 tarihinde akşam yemeğinde servis edilen tantuniden sonra 95 öğrencinin gıda zehirlenmesi belirtileri gösterdiği, bu öğrencilerden 72'sinin Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesine başvurduğu belirtildi.

Yapılan araştırma sonucunda herhangi bir hayati tehlikenin olmadığı ve öğrencilerin tedavilerine devam edildiği ifade edildi. Öğrencilerin yaşadığı mide bulantısı, kusma, baş dönmesi ve ishal gibi şikayetlere, hemen müdahale edilerek tedavi sürecinin başlatıldığı vurgulandı. Ayrıca, Kastamonu Valiliği tarafından olayın detaylı bir şekilde incelendiği ve araştırmaların devam ettiği bilgisi paylaşıldı.

Kırıkkale'nin Bahşılı Belediyesi İşçilerine Yüzde 120 Zam Yaptı Kırıkkale'nin Bahşılı Belediyesi İşçilerine Yüzde 120 Zam Yaptı

Editör: Ercan SOMER