Anadolu Şehit Aileleri Derneği Kırşehir Şubesi tarafından başlatılan "Şu Hedanın İzinde" projesiyle şehit aileleri ve gençler Çanakkale ve Bursa’daki tarihi alanları ziyaret edecek.

Kırşehirli Kıbrıs Gazisi: "Harekat için giderken, halk askeri araçlara koli koli yiyecek verdi" Kırşehirli Kıbrıs Gazisi: "Harekat için giderken, halk askeri araçlara koli koli yiyecek verdi"

Proje, milli ve manevi değerlere sahip çıkma bilincini artırmayı ve tarih bilincini canlı tutmayı hedefliyor. Çanakkale’de Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı, 57. Alay Şehitliği, Conkbayırı ve Anzak Koyu gibi önemli noktaları ziyaret ederek, Çanakkale Savaşı’nın izlerini yerinde görecek olan şehit aileleri ve gençler, Bursa’da ise Osmanlı Cihan Devleti’nin ilk başkenti olan bu şehirdeki tarihi mekanlar gezilecek, şehitlerin hatıralarını yad edecek.

Proje hakkında konuşan Anadolu Şehit Aileleri Derneği Kırşehir Şube Başkanı Yunus Erdoğdu ; "Bu tür etkinliklerle gençlerimize tarih bilincini aşılamayı ve şehitlerimizin hatırasını yaşatmayı amaçlıyoruz. Çanakkale ve Bursa’nın tarihi zenginlikleri, katılımcılara unutulmaz bir deneyim sunacak" dedi.

Projenin sonunda, katılımcılar arasında birlik ve beraberlik duygularının pekişmesi ve tarihi değerlere sahip çıkma bilincinin artması beklenirken projeye Kıbrıs Gazileri ve Türkiye Harp Malulü Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırşehir Şubesi de destek sunuyor.

Kaynak: iha