Merkezefendi Belediyesi tarafından Sevindik Mahallesi’ne kazandırılan Nuran Mesut Uzunoğlu Gündüz Çocuk Bakım Evi’nde eğitim alan minik öğrenciler mezuniyet heyecanı yaşadı. Miniklerin heyecanına ortak olan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, "Minik öğrencilerimizin mezuniyet törenine katılarak geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ve kıymetli ailelerinin heyecanlarına ortak olduk" dedi.

Darbenin seyrini değiştiren eski Başkan 15 Temmuz gecesini anlattı Darbenin seyrini değiştiren eski Başkan 15 Temmuz gecesini anlattı

Merkezefendi Belediyesi’nin eğitime destek olmak ve kadınlara istihdam sağlamak amacıyla Sevindik Mahallesi’ne kazandırdığı Nuran Mesut Uzunoğlu Gündüz Çocuk Bakım Evi’nde eğitimlerini tamamlayan beş yaşındaki minik öğrenciler için mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Düzenlenen törene Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan da katıldı. Mezuniyet heyecanı yaşayan minikler cübbelerini giyerek keplerini havaya attı. Başkan Doğan tarafından mezun olan öğrencilere diploma verildi. Ardından mezuniyet pastası kesildi.

“Öğrencilerimizi ve ailelerimizi kutluyorum”

Sosyal belediyecilik anlayışıyla yaptıkları projelerle çocukların güvenle geleceğe hazırlandığını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, "Kreşlerimiz ile bir yandan ailelerimize destek olurken bir yandan da geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın doğru eğitim almasını sağlıyoruz. Sevindik Nuran-Mesut Uzunoğlu Gündüz Bakımevi’mizdeki minik öğrencilerimizin mezuniyet törenine katılarak geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ve kıymetli ailelerinin heyecanlarına ortak olduk. Bizim için çok önemli olan kreşlerimizde çocuklarımızın eşit ve güvenli bir eğitim almaları için çalışmalarımıza devam edeceğimizi belirtiyor, mezun olan minik öğrencilerimize başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: iha