MUŞ (İHA) – Muş’un Malazgirt Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesindeki aile destek merkezi (ADEM) kursiyerleri tarafından açılan yılsonu sergisi büyük ilgi gördü.

Serginin açılışını yapan Malazgirt Kaymakamı Göksu Bayram, stantları gezerek kursiyerleri tebrik etti. Kursiyerler tarafından yapılan el emeği göz nuru ürünleri inceleyen Kaymakam Bayram, “Her daim siz değerli kursiyerlerimizin yayınındayız ve her daim sizlere destek olacağız” dedi.

ADEM kurslarında eğitim gören kadınlar ise bu kursları açan devletin tüm yetkili organlarına teşekkür ederek, "Bizler evlerimizde sıkılıyorduk. Aile destek merkezilerindeki bu kurslar sayesinde hem meslek öğreniyoruz hem de evlerimize ekmek götürebiliyoruz" ifadelerini kullandılar.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Yakup Bozkurt ve ADEM Koordinatörü Akın Karıkutal, Kaymakam Göksu Bayram ve gelen misafirlere sergi hakkında bilgiler verdiler.

Muş’ta jandarma ekiplerinden Kurban Bayramı denetimi Muş’ta jandarma ekiplerinden Kurban Bayramı denetimi

Açılışa Malazgirt Kaymakamı Göksu Bayram, Muş İl Meclis Üyesi Sait Yıldırım, önceki dönem Belediye Başkanı Cengiz Altın, İlçe Emniyet Müdürü Serhan Türk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Vedat Kaya, AK Parti İlçe Başkanı Kenan Deniz, Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürü Mustafa Kara, Kültür Müdürü Sevil Yaman Acaroğlu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Yakup Bozkurt, kamu kurum müdürleri, kurs hocaları ile kursiyerler katıldı.

Kaynak: iha