KORU BELDESİNDE YAS VAR

Yalova'nın Çınarcık İlçesi'ne bağlı Koru Beldesi'nde kaçırıldıktan sonra tecavüz edilip öldürülen Eylül U. için beldede yas var Çalıca Konutları Atakent Mahallesi'nde taziye evinde başsağlığı dileklerini kabul eden Eylül'ün babası Nurettin U.'ya Çınarcık Kaymakamı Abdullah Çiftçi de basağlığı diledi. Burada gazetecilere açıklamada bulunan Kaymakam Çiftçi, olayın Türkiye'yi acıya boğduğunu belirterek, "5.5 yaşındaki Eylül kızımız menfur bir saldırıya maruz kaldı ve hayatını kaybetti. Maalesef ölen sadece küçük bir kızımız değildi. Ölen aslında insanlık değerleriydi" dedi.

Failin çok kısa sürede bulunarak adalete teslim edildiğini vurgulayan Kaymakam Çiftçi, "Bütün mücadelelere rağmen madde bağımlısı olan ve kullanma durumunda olan insanlar yeterince ceza alamıyor mevzuat dolayısıyla. O da mücadelemizi zorlaştırıyor. Çok olayları önledik ancak kullanmayla ilgili yasal mevzuattan kaynaklanan sıkıntılar var. Madde kullanan cezai hükümlülükleriyle ilgili sıkıntılar var. Onların aşılması gerekiyor ki bu uyuşturucuyla mücadelede daha rahat mesafe alınabilsin ama yaşadığımız bu olay inşallah bütün topluma bütün ailelere bir ders olur, bir örnek olur. Ve ona göre bütün ailelerin gerek çocuklarına sahip çıkması noktasında gerek toplumun bu tür olaylara karşı hassasiyeti noktasında duyarlı olmamız gerekiyor" dedi.

Eylül'ün ailesinin yanında olacaklarını belirten Kaymakam Çiftçi, "Eylül kızımızı geri getirmeyeceğiz ama bundan sonra ailenin acısını dindirme noktasında biz Kaymakamlık makamı ve diğer kurumlar elimizden geleni yardımı yapacağız" dedi.

"TÜM TÜRKİYE'NİN ACISI

Öldürülen minik Eylül'ün amcası Metin U. da "Bu acı bir tek bizim acımız değil tüm Türkiye'nin acısı. Herkesten Allah razı olsun. Bütün polis, jandarma teşkilatımızdan Allah bin kere razı olsun. Allah zeval vermesin. İşime gitmek için kalktım. Şuradan çocuk önüme atladı. "Amcacım" diye el salladı bana. Ben işe gittim. Akşam geldiğinde Eylül'ün kayıp olduğunu öğrendim" dedi.

Metin U., minik Eylül'ün bavul içine konulan cesedinin, 17 Ağustos depreminde yaptığı binalar çöktüğü için mahkum olan müteahhit Veli Göçer'in terkedilen inşaatında bulunduğunu anlattı. Metin U. yeğeni Eylül'ü öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan şüpheli Murat Şahin A.'nın yakalanmasını da şöyle anlattı:

"Eylül'ü bulamayınca jandarmayı bilgilendirdik. Ondan sonra meğerki bu şerefsiz, saat 2-3 gibi çocuğa ne yapmışsa bir valize koyup buradan götürmüş, onun çok yakın bir arkadaşı da "Nereye gidiyorsun" diye sormuş kendisine. Kendisi de "Ben ablamın yanına gidiyorum, elbisemi hazırladım valize koydum" demiş. Ve akşam Çocuk Şube'den istihbarattan jandarmanın çok güzel bir çalışma sonucunda bundan da şüphelendiler. Sabah 08.00 sıralarında bunun arkadaşı, "Ben 3-4 sıralarında elinde bir valiz gördüm" diyor. Nereye götürdüğünü tabii ki biliyor arkadaşı olduğu için. Götürüyorlar Veli Göçer'in terk edilmiş binanın bodrumuna çocuğun cesedini valizin içerisinde atıyorlar. Cezaevine girdi, suçunu itiraf etti. Bütün Türkiye'ye şunu demek istiyorum; seslenmek istiyorum. Bu acı bir tek benim ya da bizim acımız değil, bütün Türkiye'nin acısı olması lazım. 6 yaşında küçücük bir kız çocuğuna tecavüz edilmiş, boğularak öldürülmüş. Acımız çok büyük. İnşaat işçileri bu halı sahayı yaparlarken "Gelin şu çuvalları toplayın, size para vereceğiz" diyorlar. Saat 12-13 sıralarına çocuklar da torbaları toplamış. Ondan sonra da çocuk ortada yok. Alıp götürmüş. Artık evde mi boğmuş cenazesini almış götürmüş orasını bilmiyoruz. Otopsi raporunda bunlar çıkacak. Henüz otopsi raporu açıklanmadı. Savcımız titiz ve yoğun bir çalışma yapmaktadır. İnşallah da en kısa sürede sonuçlanacaktır. Neticeyi biz de merak ediyoruz."

FOTOĞRAFLI

Eylül’e Tecavüz Edip Boğan Şüpheliyi Kendi Sözleri Ele Vermiş (2)

Eylül’e Tecavüz Edip Boğan Şüpheliyi Kendi Sözleri Ele Vermiş (2)

Eylül’e Tecavüz Edip Boğan Şüpheliyi Kendi Sözleri Ele Vermiş (2)

Eylül’e Tecavüz Edip Boğan Şüpheliyi Kendi Sözleri Ele Vermiş (2)

DHA

Editör: TE Bilisim