Eskişehir Gazze Platformu tarafından İsrail'in Filistin'e yönelik saldırısıyla dayanışma amacıyla düzenlenen yürüyüş, 23 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirildi. Yürüyüş sonrasında, 'Kelime-i Tevhid' bayrağıyla yürüyen Y.U. adlı bir kişiye H.K.T. tarafından tepki gösterildi. H.K.T., Y.U.'ya bayrağı bırakması için talepte bulundu ve ardından küfürlü sözler sarf etti. Bu durum gerginliğe yol açtı. Olayın sosyal medyada yer almasının ardından Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Polis ekipleri tarafından yakalanan H.K.T. gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan H.K.T., 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama' ile 'Nitelikli yağmaya teşebbüs' suçlarından dolayı adliyeye sevk edildi.

Tarih eser satmaya çalışan şahıslar jandarma tarafından yakalandı Tarih eser satmaya çalışan şahıslar jandarma tarafından yakalandı

KELİME-İ TEVHİD

Kelime-i tevhid şu şekilde söylenir: "Lâ ilahe illallah, Muhammedün Resullullah" Kelime-i Şehadet ise "Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü" şeklinde okunur.

Editör: Ercan SOMER