1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Hakkarililer İl Kalmak İçin Yürüyecek
Hakkarililer İl Kalmak İçin Yürüyecek

Hakkarililer İl Kalmak İçin Yürüyecek

HAKKARİ'nin il statüsünden çıkarılmasının gündeme gelmesi ardından, kentteki Sivil Toplum Kuruluşları (STK) harekete geçti.

A+A-

HAKKARİ'nin il statüsünden çıkarılmasının gündeme gelmesi ardından, kentteki Sivil Toplum Kuruluşları (STK) harekete geçti. STK'lar çağrıda bulunarak il satatüsünün korunması amacıyla halkı Pazartasi günü yapılacak yürüyüşe davet etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Şırnak Cizre'ye, Hakkari de Yüksekova'ya dönüşecek" açıklaması yankıları Hakkari'de dinmedi. Hakkari'deki 23 STK temsilcisinin aldığı ortak karar gereği Hakkari Valiliği'nden alının izinle önümüzdeki pazartesi günü yürüyüş yapılacak. STK'lardan yapılan ortak açıklamada yürüyüşle ilgili şu açıklamada bulunuldu:

"İlimizin statüsünün değiştirilmesi, il merkezinin Yüksekova ilçesine taşınması gündemi üzerine 1 Haziran 2017 Perşembe günü Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası'nda (HATSO) bir araya gelen ilimizdeki meslek ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri olarak yaptığımız istişare sonucunda, birinci etkinliğimiz olarak 5 Haziran 2017 Pazartesi günü Saat 17.00'da Bulvar Caddesi AHS Alışveriş Merkezi önünde başlayacak olan yürüyüş sonrası Cumhuriyet Caddesi Atatürk Anıtı önünde basın açıklaması yapılması kararlaştırılmıştır. Yapılacak bu büyük haklı yürüyüş ve basın açıklamasına tüm halkımızı davet ediyoruz."

DHA

Bu haber toplam 43 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

DİKKAT:Tüm yapılan yorumların yasal sorumluluğu yazan okurumuza aittir. Yorumların yazıldığı İp adresleri saklanmaktadır.