Ana SayfaAstrolojiYükselen Burç Nasıl Bulunur?

Yükselen Burç Nasıl Bulunur?

Doğduğunuz aya göre bir burcunuzun olduğunu biliyorsunuzdur. Burcunuzla birlikte bir de yükselen burcunuz bulunuyor. Son dönemde burçların uyumu dışında yükselen burç uyumu merak ediliyor. Yükselen burcunuzu merak ediyorsanız, yükselen burç ve burç uyumu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, bu yazıyı okumaya devam edebilirsiniz


Yükselen Burç Nedir?


Doğduğunuz anda, güneşin doğuş istikametinde bulunan göksel gölgeye yükselen burç denir. Başka bir deyişle doğduğunuz anda yükselen takımyıldızına verilen astrolojik teknik bir terimdir.


Yükselen burç, gökyüzünde görünen 12 yıldız bloğunu simgeliyor. Burcunuz bir aylık dönemi kapsıyor. Örneğin Koç burcu 21 Mart-20 Nisan dönemini kapsıyor. Yükselen burç ise her iki saatte bir değişim gösteriyor.

Bu tabloya bakıp yükselen burcunuzu bulabilirsiniz

YÜKSELEN BURCUNUZ KOÇ BURCU İSE

Doğum haritanızda astrolojinin ilk burcu Koç yükseliyorsa, lider bir tarzınız, duruşunuz ve görünümüz olabilir. Cesaret ve girişkenlik ilk bakışta verdiğiniz mesajlar olabilir. Birinci olmak isteyen rekabetçi duruşunuz gözlerden kaçmaz. Bir soruya ilk parmak kaldıran, ilk sözü söyleyen, cevabı hemen yapıştıran biriyseniz yükselen burcunuz Koç olabilir. Hızdan ve yarıştan hoşlanan, korkusuz bir izlenim verebilirsiniz. Fiziksel olarak baş bölgesi dikkat çekicidir. Yüzde belirgin bir işaret, iz, büyük bir kafa Koç yükselende görülebilir. Yaşamınızın ilk yıllarında mücadeleci, erkek çocuğu yapınız olmuş olabilir. Doğdunuz zamanlara lider, cesur ve girişken kişiler, ebeveynler hâkim olmuş olabilir. Ayrıca benzer şekilde bir savaşın, mücadelenin, rekabetin, yarışın, iddiaların olduğu bir ortama da doğmuş olabilirsiniz. Kahramanlık hikayeleri bu ortama eşlik edebilir. Tüm bu unsurları gerek bıraktığınız ilk izlenime gerekse yaşadığınız ortama taşıyabilirsiniz.

YÜKSELEN BURCUNUZ BOĞA BURCU İSE

Doğum haritanızda astrolojinin ikinci burcu olan Boğa yükseliyorsa, yumuşak, ahenkli, güzel, yakışıklı görünümünüzle ilk bakışta gönülleri fethedebilirsiniz. Boğa burcunun yıldızı Venüs’ün tatlılığını, cazibesini taşıyan duruşunuz ve bakışlarınızla huzurlu, sakin, mutlu bir izlenim yaratıyor olabilirsiniz. Boğa burcu güvenle ilişkilidir, dolayısıyla Boğa burcu yükseliyorsa haritanızda güvenilir ve sağlam bir duruş çizebilirsiniz. Savunma mekanizmanızda bu duruş gerek size gerek çevrenizdekilere güven ve huzur verebilir. İnsanları korkutup, irkiltmez, tatlılığınız ve sevimliliğinizle yanınıza kolayca çekebilirsiniz. Yaşamınızın ilk yılları Boğa burcunun konforu ve rahatlığı içinde geçmiş olabilir. Size güvenli ve huzurlu bir ortam sağlayan ebeveyn veya aile bireyleriniz mutlu bir çocukluk yaşatmış olabilir. Elbette tüm bunlar yükselen burcunuzda Mars gibi malefik bir gezegen olmaması durumunda daha da geçerlidir. Böyle bir gezegen varsa işler değişmiş olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Must Read

spot_img