Ana SayfaAstrolojiYay Burcu Aralık 2020- Aylık Burç Yorumu İzle

Yay Burcu Aralık 2020- Aylık Burç Yorumu İzle

Aralık ayın da daha kararlı ve ne istediğini bilen bir Yay burcu izleyeceğiz. Duygularını her zaman derin yaşayan Yay’lar aynı zamanda mantıyla da hareket ettiğin de etrafa karşı saygıdeğer hale geliyor. Bu ay yakın hissettiğiniz insanların düşüncelerini fazla umursayacaksınız. Hakkım da kim ne düşünürse düşünsün kafasından çıkıyorsunuz artık.

Çünkü Aralık ayın da insanların düşüncesi sizin için bir hayli önemli. Unutmamalısınız ki neyi doğru neyi yanlış yaptığınızı sizden daha iyi bilen yoktur bu yüzden de kendinizi düzeltecek olan yine kendinizsinizdir. İnsanların düşüncelerini, fikirlerini bu ay bir kenara bırakıp mantığınızla hareket etmenizi isterim. Ben uyarımı yapayım da siz yine bildiğinizi okuyun. Aralık ayından mutlu çıkış yolu için hiçbir şeyi ertelememelisiniz ve yarım bırakmamalısınız. Kafanız da dönen düşünceleri de artık bir açıklığa kavuşturmalısınız. Artık düşünmek yok icraat var! Hoşça kalın..

Yay Burcu (23 Kasım- 21 Aralık)


Grubu: Ateş, pozitif

Uğurlu gün: Perşembe

Uğurlu sayılar: 3, 12, 582, 943, 2334

Uğurlu taşlar: Turkuaz, Opal

Uğurlu renkler: Mor, koyu mavi

Uğurlu kokular: Nergis, Menekşe, Zambak

Uğurlu çiçekler: Leylak,Mor menekşe

Belirgin özellik: AktiflikNegatif özellik: Alaycılık


Zodyak’ın ateşli çocuğu Yay Burcu Özellikleri


Yay burcu olan kişiler doğallıkları ve iyimserlikleriyle tanınır. Heyecanlı ve hareketli yapıya sahiptirler.Özgürlüklerine düşkün ve eğer kısıtlanırlarsa bu onlar için katlanılmazdır.Kurallara ve geleneklere karşıdırlar,kalıpçı anlayıştan hoşlanmazlar. Pratik insanlardır.
Bilgi depolamayı seven bu burç insanına yabancı insanlar tanımak ve dillerini konuşmak çekici gelir. Bu nedenle yabancı dil eğitimine ilgi duyarlar. Bilinmeyeni keşfetmeye bayılırlar. Gerçek peşinde koşar ve çok meraklıdırlar.Çabuk öfkelenebilirler ancak kötülük düşünmezler. Genellikle gergin ve huzursuzdurlar. Bunu kontrol edemedikleri zaman çevrelerini de huzursuz ederler.
Çok açık sözlü olan Yay burçları gereksiz zamanlarda çok açık konuşabilirler. Bu da onların başını belaya sokabilir. Adil insanlardır. Kendi haklarını fazlasıyla savunabildikleri gibi etrafında olan haksızlıklara da göz yummazlar. Bazen tutamayacakları sözler verebilirler.


Hayata iyimser bakan, asil, arkadaş canlısı ve kolayca arkadaş edinebilen,girdiği ortama hemen ayak uydurabilen,dikkat çeken ve çabucak ilgi odağı olan yaylar iddialı ,sıcak kanlı ve samimi kimselerdir. Kendine aşırı beğenmesi ve değer vermesi olumsuz bir özelliğidir. Olumsuz özelliklerinden biri de herkesi kendileri gibi sanmalarıdır.Çabuk inanırlar. Mert, kimseyi incitmek istemeyen hassas insanlardır. Karşılığında da aynı hassasiyeti beklerler.Neşeli ve esprili insanlardır.


Her sözünde, acıtmayan ama dokunduran espriler vardır. Kırılsa da küsmez ancak intikamını laf sokarak alır. Çift karakterli ve değişken yapılı olan yayların iki yönü vardır. İlki duygulu, içine dönük, kolay etki altında kalan, çekingen olan yönü: ikincisi de cesur, ateşli, tedbirsiz, damarına basıldığında sözünü esirgemeyen yönü.


Seyahat etmekten, maceraya atılmaktan, gezip görmekten,yeni insanlar tanımaktan çok hoşlanırlar. Esasen çok cesur olan yaylar bazen bir taraftan korkarken bir yandan da macera peşinde koşar. Aslında koşmasına da gerek yoktur çünkü genelde macera onu kendisi bulur. Her yaptığı,yolculuğu ya da her günün sonunda anlatmaya değer, enteresan bir şeyleri vardır. Heyecanlı,macera dolu unutulmayacak anılarınız olsun istiyorsanız bir yay ile yolculuğa çıkmalısınız.Yaşamdan çok şey öğrenirler. Öyle olaylar, öyle durumlarla karşılaşırlar ki; bunlardan derin tecrübe edinirler. Hayatın sadece oyun ve eğlence olmadığını öğrenirler. Kazandığı tecrübelerden dolayı aynı yanlışları yapmamaya özen gösterir ve başkalarının da faydalanması için nasihat verirler. Hatta bazen çok sıkıcı olabilir, Her seyi bildiklerini sanmaya başlayabilirler.


Cömerttir.Maddi manevi her türlü yardımda bulunmaktan hoşlanırlar.İnsanların çaresiz, muhtaç durumda olmaları onları çok etkiler. Merhamet ve yardım etme duyguları güçlüdür. Kendileri ile ilgili iyi ya da kötü hiçbir sorunlarını saklamayı beceremezler. Hemen sevdiği, güvendiği birine anlatmalıdır. Bu yüzden gizli saklı bir şeyleri kalmaz.
Aşkta yada yaşamda, tam olarak aradıklarını bulması uzun zaman alır. Kararsız, aceleci, değişkendir. Çabucak ilgi duyar ve aynı hızla sıkılır. Fakat aradığını bulursa son derece sabırlı olur ve bu sabır onun başarısıdır. Konuya iyice dalar, aklını, ilgisini sonuna kadar kullanırlar. Zamanla ilgilendiği konuda uzman olur hatta eser bile bırakabilirler. Gönlünde dünyaca tanınan biri olmak yatar.


Yaylar iyi birer ebeveyndirler. İleri görüşlü, aydın,yeniliklere, açık,renkli kişiliklere sahip oldukları için çocuklarını da doğru yönlendirirler. Bu burcun çocukları da mutlu ve güler yüzlüdürler.
Spora yatkın ve sporsever olurlar. Bilhassa binicilik sporu onlar için bir tutkudur. Entelektüel aktivitelerden ziyade doğayla iç içe olan yada arkeolojik kültürel çalışmalardan hoşlanırlar.
Yaşamı biraz daha ciddiye almaları, fevri davranmak ve ya her şeye hemen atılmaktan vazgeçip biraz daha düşünerek hareket etmeyi öğrenmeleri iyi olur.
Aşk hayatı
Yay kadını çılgın ve neşeli adamlardan hoşlanır. Aşk hayatında hem ateşli bir sevgilidir hem iyi bir dosttur. Aşkı için, onu kaybetmemek için gerekirse her şeyden vazgeçebilir.Aşk ilişkilerinde yumuşak geçişler yapabildiği için, eski sevgilileriyle dost kalabilir. Onları anlamak zor,kontrol etmek imkansızdır.


Açık havayı, ferah ve geniş ortamları sever. Maddi ya da manevi olarak kısıtlanmaktan, bağımsızlığının elinden alınmasından, sorumluluk altında kalmaktan çok korkar ve bu yüzden bir yere, bir kişiye bağlanmak istemezler. İlerleyen yıllarda birine bağlanmanın, sorumluluk almanın korkulacak bir şey olmadığını anlar ama artık bazı şeyler için geç kalmıştır.
.
Meslek hayatı
Din, felsefe, eğitim, psikoloji konularına meraklı olup sadece öğrenmekle kalmaz,etrafındakilerle de paylaşırlar. Din, felsefe, eğitim, yazarlık, sanat dalları, gazetecilik gibi meslek dallarında başarılı olurlar. Gençleri çok severler ve onlarla birlikte olmaktan zevk alırlar. Sevilen bir öğretmendir. Onlar asla yaşlanmaz ve yarın hep yeni bir gündür.
Bunun dışında evrensel boyutta yayılma, genişleme yapabilecek kapasiteleri vardır. 6. hisleri çok kuvvetlidir. Durup dururken olacak bir şeyi hissedip ona göre davranabilirler. Sezgileri çok güçlüdür.İleriyi görme, gelecekte olanları bilebilme gibi bir özellikleri de vardır.

Sonuçta olgunlaşır ama bir yay asla pinti, karamsar,sıradan,sıkıcı,hareketsiz bir insan olmaz. Bir yay ne olursa olsun yaydan fırlamaya hazır bir ok gibidir
İşte böyle 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Must Read

spot_img