Yarın okullar tatil mi sorusu, ara tatilin son gününde öğrenciler tarafından merakla araştırılıyor. 13-17 Kasım tarihleri arasında gerçekleşen ilk ara tatilin ardından, öğrenciler hafta sonuyla birlikte toplamda 9 gün tatil yapmıştı. Ancak, öğrenciler şu anda ülke genelinde olumsuz hava koşulları nedeniyle "Yarın okul var mı, tatil mi? Ara tatil uzatılacak mı?" gibi sorulara yanıt arıyor. İşte detaylar:

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayımlanan ara tatil takvimine göre, ilk ara tatil 13 Kasım Pazartesi günü başlamış ve 17 Kasım Cuma günü sona ermişti. Ancak, MEB'den henüz 20 Kasım Pazartesi günüyle ilgili "okullarda tatil" açıklaması gelmedi.

Gönül Dağı 117. Bölüm Yeni Bölüm Fragman İzle Gönül Dağı 117. Bölüm Yeni Bölüm Fragman İzle

Bu nedenle, yarın için herhangi bir tatil açıklaması olmadığından, 20 Kasım Pazartesi günü okullar normal şekilde açılacak.

Ara tatil süresince, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı ilk ve ortaöğretim kurumlarında eğitim gören binlerce öğrenci, belirlenen takvim doğrultusunda tatillerini geçirdi. 10 Kasım Cuma günü başlayan  9 günlük ilk ara tatil, 19 Kasım Pazar günü tamamlanacak ve tatil uzatılmayacak.

Yarıyıl tatili ise 22 Ocak-2 Şubat 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek, ikinci ara tatil ise 8-12 Nisan 2024 tarihleri arasında olacak.