Ana SayfaAstrolojiTerazi Burcu Nasıl Biridir?

Terazi Burcu Nasıl Biridir?

            Astroloji kendini tanıma ve hayatta gitmen gereken ruhani yolun belirlenmesi için bir araçtır. Astrolojide her burcun temsil ettiği olay ve konular vardır.  Her burç bulundukları gezegen ve evlere göre temsil ettikleri konularla yorumlanır.

            Terazi burcu genel özellikleri
            Terazi burcu hava elementine sahip ve öncü nitelikli bir burçtur. Yönetici gezegeni Venüs olup temsil ettiği ev 7. evdir. Her türlü ikili ilişkiyi, evliliği, nezaketi, adaleti, zarafeti ve kararsızlığı simgeler. 
Bir doğum haritasında güneş terazi burcunda konumlandığında kişinin karakter özellikleri bu burcun özellikleri ile anlatılır. Terazi burcu insanlar sabırlı, zarif, adil, uyumlu, akıllı, mantıklı, uyumlu olarak nitelendirilebilir. Olumsuz özelliklerinin başında ise kararsızlıkları gelir. Üşengeç olmaya yatkınlardır. Flört etmeyi seven, yalnızlıktan çekinen insanlardır. Aldıkları kararların onaylanması onlar için önemlidir. Adalet duygusu gelişmiş, doğru ne ise çekinmeden yanında olan insanlardır. Bunlar genel özellikleri arasında sayılabilir.

            Güneş burcu nedir?


            Astroloji sadece burç özelliklerini ifade etmediği için genel özellikler insanların tanımlanması için yeterli değildir. Güneşin terazi burcunda yer alması sizin tamamen terazi nitelikleri ile dünyaya geldiğinizi anlatmaz. Siz doğduğunuz anda güneşin tam karşısında yükselen burç aslında sizin fiziki özelliklerinizi ve gelecek yıllarda olumlu olumsuz yaşayabileceğiniz durumların hesaplanmasında en etkili burçtur ki, kendisine yükselen burç denir. Doğum haritanızda güneş burcunuz dışında kalan tüm burçlar yükselen burcunuza göre evlere yerleşir.

            Yükselen terazi burcu genel özellikleri
            Yükselen burcunuz terazi ise sizin uyumlu biri olduğunuzu, yürürken bile zarafeti bırakmadığınızı, lüksü sevdiğinizi, cimri olmadığınızı ve cimrilikten hoşlanmadığınızı, içinizde kıyamet de kopsa dışarıya gülümsemek olarak yansıttığınızı gösterir. Fiziksel olarak zarif bir beden, açık bir ten ve saç rengi, renkli veya menekşe rengi gözler, oval biz yüz ve yüze gamze verir. 

            Ay burcu terazi genel özellikleri
            Yükselen burç özellikle sizin dış görünüşünüzü anlatırken duygularınızı ay burcunuz şekillendirir. Ay burcu terazi olan insanlar diplomasi yeteneği gelişmiş, uyumlu, sesini yükseltmekten bile hoşlanmayan, sakin, zarif, sosyallikten zevk alan, empati yeteneği gelişmiş, adaletten şaşmayan ve objektiflik sınırlarını zorlayan kişilerdir. Daima olumlu konuşmayı tercih eden, yüzleşmekten çekinen insanlardır. Aşkın yolunun sosyal arkadaşlıktan geçtiğini, arkadaş olmayan insanların sevgili veya eş olabileceğine inanmayan insanlardır.

            Güneş, yükselen veya ay burcu terazi olan insanların genel özelliği zarafet ve adalettir. Konuştuklarında sizi huzura boğan, yanında olmaktan keyif alacağınız ama karasızlığından bıktığınız, ancak en güzel alışverişi birlikte yapabileceğiniz, kibar ve uyumlu insanlardır. Terazi burcu arkadaşınız var ve bu özellikleri taşımıyor diyorsanız, en başta da yazıldığı üzere tek bir gezegenin tek bir burçta olması kişinin o gezegen ve burcun tüm özelliklerini taşıyacağı anlamına gelmez. Önemli olan doğum haritasının bütününü doğru yorumlayabilmektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Must Read

spot_img