Ana SayfaYaşamTemel İhtiyaç Desteği başvurusu nasıl yaparım?

Temel İhtiyaç Desteği başvurusu nasıl yaparım?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıklamış olduğu Temel İhityaş Desteği Kredisine nasıl başvurabilirsiniz. kimler Temel İhtiyaç Desteği Alabilir?

3 kamu bankası (Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank) bireysel ihtiyaç kredisi desteği paketi açıkladı. Kamu bankaları aylık geliri 5.000 TL’yi aşmayan hane halklarına uygun faizli kredi verecek. Bireysel müşteriler 10 bin liraya kadar, 6 ayı ödemesiz dönemli, 36 aya kadar vadeli aylık eşit taksitli kredi kullanabilecek.

DESTEĞE NASIL BAŞVURABİLİRİM?

Temel İhtiyaç Desteği’nden faydalanmak isteyen vatandaşlar, Ziraat Bankası, Halkbank ya da VakıfBank’tan yalnızca birine başvuru yapabilecek. Alınan sağlık tedbirleri kapsamında kredi başvurularının öncelikli olarak bankaların mobil uygulamaları veya internet şubeleri aracılığıyla yapılması gerekiyor.

Kredi Tutarı (TL)Toplam VadeÖdemesiz DönemTaksit Tutarı (TL)
(Sonraki 30 ay boyunca)
10.00036 ay6 ay376
7.50036 ay6 ay282
5.00036 ay6 ay188

Bankalarca başvuru kanallarının açılması ve taleplerin toplanması sonrasında kredi kullandırılması uygun olarak değerlendirilen müşterilerin hesaplarına kredi tutarları aktarılacak olup müşteriler kredi tutarını ATM’lerden çekebilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Must Read

spot_img