Survivor Başpehlivan İsmail Balaban Kim? İşte Survivor İsmail'in ikiz kardeşi Tuğra

2021 Ünlüler takımında bu yıl bir başpehlivan yarışıyor ve herkes tarafından da merak ediliyor. İşte İsmail Balaban kimdir, İsmail Balabank kaç yaşında, nerelidir ve ikiz kardeşi kimdir gibi soruların cevapları haberimizde. Sizde İsmail Balaban'ın kardeşini yani ikizini ve kendisini merak ediyorsanız buyurun okumaya başlayın. İsmail Balaban evli mi ve eşinin adı ne?

Survivor Başpehlivan İsmail Balaban Kim? İşte Survivor İsmail'in ikiz kardeşi Tuğra
11 Ocak 2021 - 14:20 - Güncelleme: 11 Ocak 2021 - 14:51


2021 Ünlüler takımında bu yıl bir başpehlivan yarışıyor ve herkes tarafından da merak ediliyor. İşte İsmail Balaban kimdir, İsmail Balabank kaç yaşında, nerelidir ve ikiz kardeşi kimdir gibi soruların cevapları haberimizde. Sizde İsmail Balaban'ın kardeşini yani ikizini ve kendisini merak ediyorsanız buyurun okumaya başlayın.

İSMAİL BALABAN NERELİ?

İsmail 3 Eylül 1987 yılında Antalya'da doğdu.  Baş pehlivan ismail Balaban, Konyaaltı belediyesine bağlı spor klübünde güreşçi olarak yer alıyor. Yıllarca emek verdiği güreş sporunda İsmail Balaban tarihler 2017 yılını gösterdiğinde ise muhteşem bir baraşarıya imza atmış ve tarihi Kırkpınar'ın Başpehlivanı ünvanını almıştır.
Başpehlivan İsmail Balaban Surviovr 2021'e katılmasıyla birlikte en çok aranan isimler arasına girdi.

İsmail Balaban Adnan Menderes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda okumaktadır.2017 yılındaki başarısından önce 2012 yılında gerçekleşen 651. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başaltında üçüncü olarak başpehlivanlık kategorisinde mücadele etme hakkını kazanmıştr.

İKİZİ TURAN BALABAN KİMDİR?

1987 doğumlu İsmail balaban kendisi gibi yağlı güreşçi olan Turan Balaban'ın ikizidir.

İsmail Balaban'ın bir de kendisi gibi pehlivanlık yapan ikiz kardeşi bulunmaktadır.
İsmail Balaban'ın ikizinin adı Turan Balaban'dır. Kardeşi İsmail gibi yağlı güreşçi olan Turan Balaban'ın ünlü Survivor yarışmacısının  ikiz kardeşidir. Türk Pehlivan olan İsmail Balaban 652 ve 655. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde birinci gelerek iki kez başpehlivan unvanını kazandı. İsmail Balaban 2013 yılında Ali Gürbüz'ün doping testi pozitif çıktığı için kaybettiği başpehlivanlık finalinin 1.si olmuştur.BAŞARILARI
  • 2012 Kırkpınar Başaltı üçüncülüğü
  • 2013 Kırkpınar başpehlivanlığı
  • 2014 Kurtdereli başpehlivanlığı
  • 2014 Kırkpınar ikinciliği
  • 2015 Kurtdereli ikincliği
  • 2016 Kurtdereli üçüncülüğü
  • 2017 Kırkpınar başpehlivanlığı
  • 2018 Kurtdereli başpehlivanlığı
  • 2019 Elmalı Yağlı Güreşleri ikinciliği
İSAMİL ABALABN VE İKİZ KARDEŞİ TURAN BALABAN
İSAMİL ABALABN VE İKİZ KARDEŞİ TURAN BALABAN

İSMAİL BALABAN VE ANNESİ ÜMMÜ GÜLSÜM
 
Bu haber 3777 defa okunmuştur.