Gerrard, 1998'de Liverpool FC'nin A takımına yükseldi ve 2000-2001 sezonunda takım kaptanı oldu. Liverpool FC ile birçok başarıya imza atan Gerrard, UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Kupası, İngiltere Premier Lig'i, FA Cup ve Lig Kupası dahil birçok kupa kazandı.

Gerrard, ayrıca İngiltere Milli Futbol Takımı'nın da bir üyesiydi ve 2000'den 2014'e kadar İngiltere Milli Takımı forması giydi. Milli takımda 114 maçta oynayan Gerrard, 21 gol kaydetti.

Futbol kariyerinin yanı sıra, Gerrard hayırseverlik faaliyetleriyle de tanınmaktadır ve 2011 yılında, 12 yaşındaki kuzeni Jon-Paul Gilhooley'nin Hillsborough faciasında hayatını kaybetmesi sonrası ailelerine yardım etmek için bir yardım fonu başlatmıştır. 2017 yılında, Gerrard, Glasgow Rangers'ın teknik direktörlüğünü yapmak için İskoçya'ya taşınmadan önce Los Angeles Galaxy takımında oynadı.

Steven Gerrard, İngiltere futbolunun en başarılı oyuncularından biri olarak kabul edilmektedir ve kariyeri boyunca kazandığı birçok kupa ve ödülle tarihe geçmiştir.

teven Gerrard'ın futbol kariyeri boyunca birçok başarılı maçı olmuştur. Bazı örnekler şunlardır:

  • UEFA Şampiyonlar Ligi Finali 2005: Liverpool FC, İtalya'nın AC Milan takımına karşı oynadığı final maçında 3-0 geriye düştüğü maçta, Gerrard'ın liderliğinde geri dönerek penaltı atışları sonrasında 3-2'lik skorla kazanmıştır. Gerrard, maçta bir gol atmış ve takımını yeniden motive etmiştir.

  • 2006 FA Cup Finali: Liverpool FC, West Ham United takımıyla oynadığı final maçında 3-2 geriye düştüğü maçta Gerrard'ın iki golüyle 3-3'lük beraberliği sağlamış ve takımını penaltılara taşımıştır. Penaltı atışlarında da başarılı olan Liverpool, kupayı kazanmıştır.

  • 2006-2007 UEFA Şampiyonlar Ligi Çeyrek Finali: Liverpool FC, İngiltere'nin Arsenal takımına karşı oynadığı çeyrek final maçında 2-1 geriye düştüğü maçta, Gerrard'ın iki golüyle 4-2'lik galibiyet sağlamıştır.

  • 2014-2015 İskoçya Lig Kupası Yarı Finali: Gerrard, Glasgow Rangers takımının oyuncusu olarak, İngiltere'nin Celtic takımına karşı oynadığı yarı final maçında 2 gol atmış ve takımını 2-0'lık galibiyete taşımıştır.

Steven Gerrard'ın kariyerindeki birçok maçı, takımının kazandığı önemli kupalar ve maçlarda gösterdiği liderlik ile hatırlanmaktadır.

 

SKANDALLARI

 

Steven Gerrard'ın kariyeri boyunca bazı skandallara karıştığı da bilinmektedir:

  • 2001 yılında, bir bar kavgasında bir adamı darp ettiği suçlamasıyla tutuklandı ve mahkemede suçsuz olduğunu kanıtladı.

  • 2005 yılında, Everton taraftarlarına hakaret ettiği iddiasıyla İngiltere Futbol Federasyonu'na (FA) çağrıldı ve 10 bin pound para cezasına çarptırıldı.

    Melike Şahin O Projeden Çıkarıldı Melike Şahin O Projeden Çıkarıldı
  • 2008 yılında, bir restoranda bir adamı darp ettiği iddiasıyla tekrar tutuklandı. Ancak bu suçlamalar daha sonra düştü.

  • 2013 yılında, bir gece kulübünde bir kişiyi darp ettiği iddiasıyla yeniden tutuklandı. Bu kez, Gerrard suçlamaları kabul etti ve mahkeme ona 1 ay hapis cezası verdi. Ancak, ceza ertelendi ve Gerrard para cezası ödedi.