Kasım Ayında En Çok Satan Araba O Oldu Kasım Ayında En Çok Satan Araba O Oldu

Televizyon programlarıyla tanınan ve sonrasında sosyal medyada lüks yaşantılarını paylaşarak dikkat çeken Nihal ve Bahar Candan kardeşler, sabah saatlerinde gerçekleştirilen operasyonla gözaltına alındı.

 

655386fd30126175-w1200xh760.jpg

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonun ardından Candan kardeşler, önce emniyete götürüldü.

Gözaltına alınan Candan kardeşlerin yanı sıra, operasyon kapsamında Hacı İsrafil S. adlı bir kişi de Kars'ta gözaltına alınıp İstanbul'a getirildi.

Kara para aklama suçlamalarıyla sorgulanan Candan kardeşler ve Hacı İsrafil S., Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen "Örgüt faaliyeti kapsamında nitelikli dolandırıcılık ve suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama" soruşturması çerçevesinde gözaltına alındı.

Emniyetteki sağlık kontrollerinin ardından, 3 şüpheli tekrar emniyete getirildi. Candan kardeşler, basın mensuplarının sorularını yanıtsız bırakarak, yorgun ve bitkin halleriyle dikkat çekti.

Gözaltındaki şüphelilerin sorgularının devam edeceği öğrenildi.