Ana SayfaAstrolojiKova Burcu İnsanları Nasıl Affeder?

Kova Burcu İnsanları Nasıl Affeder?

Astroloji ‘de Kova Burcunun Yeri            

Astroloji ile çok yakından ilgilenenlerin bildiği üzere, burçlar kendi aralarında üç gruba ayrılırlar: öncü (kardinal) burçlar, değişken burçlar ve sabit burçlar. Kova burcu, bu üçü arasında sabit burçlar grubu içerisinde yer almaktadır.

Sabit burçların en önemli özellikleri, hayalperest ve tutkudan ziyade, mantık ve gerçekçiliğe yüksek önem vermeleridir. Amacını belirlemiş ve seçimini yapmış bir sabit burcun kararından vazgeçmesini sağlamaya çalışmak, imkansız olmasa da hayli zorlu bir uğraşlar bütününe sürüklenmeyi kabul etmeniz gerektiği anlamına gelir.
Kova burcu, önceden başkaları tarafından belirlenmiş, Astroloji dahil, hiçbir standart ve kurala uymaktan hazzetmese de, kendi kuralları ve standartlarına aynı ölçüde bağlılık ve saygı duyan, irade ve kararlılık yönünden oldukça güçlü bir burç şeklinde nitelendirilebilmektedir.

Kova Burcu Nasıl Affeder?

Katı ve kendi kurallarına son derece bağlı olduğundan defalarca bahsettiğimiz Kova burcu ile arayı  bozmak ve bir de üstüne kendisinden af beklemek, seven insanın başına gelebilecek en büyük felaketlerden biri olarak nitelenebilir. Ancak yine de her şeyin olduğu gibi bunun da denemeye değer belli yolları bulunmaktadır.


Bunaltmayın: Bir Kova burcunu kaybetmek istiyorsanız yapmanız gereken şey, ona her gün mesaj göndermek, buluşmaya ve konuşmaya çalışmaktır. Halihazırda aranız iyiyken bile tehlikeli olabilecek aşırı ilgiyi bir de af dilerken ortaya koymak, oldukça tehlikeli bir yaklaşım olabilir.

Soğukkanlı davranın: Kova burcunun kararını değiştirmenin ve sizi affetmesini sağlamanın en doğru yolu, ona bunun için makul ve kabul edilebilir gerekçeler sunmaktır. Bir yanlış anlaşılma veya talihsizlik söz konusuysa, bunu tansiyonu yükseltmeden ve kolay anlaşılabilecek bir biçimde sakince aktarmak, beklediğiniz affı elde etme yolunda yapabileceğiniz en iyi eylemdir.

Kendinize saygı duyun: Hatalarınızı ve pişmanlıklarınızı kabul etmek ve samimi bir biçimde aktarmak saygı duyulası bir erdemdir. Ancak işi fazla abartıp kendinize haksızlık etmek, Kova burcuna ne kadar ”aptallık” ettiğinizi ifade etmek, onun sizin gerçekten aptallık ettiğinize ve bundan sonra da edebileceğinize kanaat getirmesinin ötesinde pek işe yaramamaktadır.

Duygularınızdan arının: Af beklemenizin ve bu yolda büyük uğraşlar içine girmenizin en önemli sebebi duygularınızın ta kendisi olsa da, bir Kova burcu insanıyla müzakere halindeyken elinizden geldiği kadar duygularınızdan arınmış ve objektif izlenim vermeniz son derece yüksek bir önem arz etmektedir. Kova burcu, objektif gerekçelere ve mantığı, duygulardan ve içgüdülerden çok daha fazla önemser.

Kova Burcu Nelerden Hoşlanır?

Burç bağlamında bakıldığında Kova burcu en çok özgürlükten hoşlanır. Kısıtlanması, istediklerini ve hayallerini gerçekleştirememesi Kova için büyük bir yıkım olur. Ayrıca sosyallik Kova burcu için olmazsa olmaz detaylar arasında yer alır. Arkadaşlarıyla vakit geçirmekten ve paylaşım içinde olmaktan son derece mutlu olur.

Bunun yanı sıra monoton hayattan fazlasıyla uzaklaşmaya çalışır. Eğlenceli ve sıra dışı bir yaşam sürmekten hoşlanır. Olumsuzluklara kafayı takmak Kova burçlarına göre değildir. Onlar daima neşeli, pozitif ve güler yüzlü olmaktan yanadırlar. Ayrıca abartılı takılar, kendilerine has giyim ve düşünce tarzına sahip olmaktan hoşlanırlar.

Kova Burcu Karşı Cinste Nelerden Hoşlanır?

Kovalar, karşı cinste en çok ilgi ve değer görmekten hoşlanır. Önemsenmek onlar için çok önemli ayrıntılardandır. Ayrıca sadık ve eğlenceli kişiler Kovaların ilgisini çeker. Kova burcu genelde sosyal ve dışarıya açık bir yapıda olduğu için kıskanç kişilerle anlaşamaz. Bu nedenle o tür insanlardan uzak durmayı tercih eder.

Kovalar seyahat etmeyi çok severler. Bu nedenle karşı cinste de aradıkları ilk özellik gezmeyi sevip sevmemesidir. Gezmeyi seven bir insanla çok kolay anlaşacaklarını düşünürler. Cesur, bakımlı, ne istediği bilen, ayakları yere sağlam basan kişiler Kovaların en çok hoşlandığı kişilerdendir. Karşı cinsin Kovaların arkasında durması ve onları desteklemesi her zaman onlar için önemli bir unsurdur.

Kova Burcunun Hoşlandığı Renkler Nelerdir?

Kova burcu özgürlüğün, riskin ve cesaretin sembol burçlarındadır. Dolayısıyla Kova burcu insanı da karakter özelliklerini yansıtan renklerden hoşlanır. Mavi özgürlüğün rengidir. Bu nedenle her Kovanın en sevdiği renkler arasında yer alır.

Mor, cesareti  sembolize ettiğinden Kovalar için vazgeçilmez renklerdendir. Ayrıca kırmızı rengi Kovaların tutku dolu taraflarına işaret eder. Yükselen burcuna bağlı olarak değişmekle birlikte daha sakin, sevecen ve dingin yapıda olan Kova insanları yeşil rengi de beğenebilirler.
CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Must Read

spot_img