Kocaeli'nin Körfez ilçesine bağlı Hereke Mahallesi'nde halı fabrikası işleten ve şehrin tanınmış iş insanlarından olan Nurhan Ör, 2 gün önce evine dönmedi. Ailesi, endişeli bir şekilde durumu polise bildirdi.

Polis, yaptığı çalışma sonucunda Nurhan Ör'ün otomobilini boş bir arazide, Gebze'de buldu. Araçta yapılan incelemede kan izlerine rastlandı.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında, polis ekipleri 6 şüpheliyi gözaltına aldı. Şüphelilerden biri, emniyetteki sorgusunda cinayeti itiraf etti. Ancak, Nurhan Ör'ün cansız bedeni henüz bulunamadı.

Polis, Ör'ün cesedini bulmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Kocaeli Valiliği'nden yapılan açıklamada ise "07.11.2023 tarihinde İlimiz Gebze ilçesinde Nurhan Ör isimli şahsın kaybolduğu bilgisinin alınması üzerine, Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar sonucunda şahsın planlanarak öldürüldüğüne dair şüphelerin oluşması nedeniyle, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimatlar doğrultusunda, suçlu oldukları değerlendirilen 6 şüpheli gözaltına alınmış ve geniş kapsamlı bir soruşturma başlatılmıştır" açıklaması yapıldı.

Editör: TE Bilisim