Ana SayfaAstrolojiKoç Burcu Neden Aldatır

Koç Burcu Neden Aldatır

            Astroloji, insanlık tarihi kadar eskilere dayanan, bir falcılık sanatı olarak bilinen bir bilim dalıdır. Eski çağda astroloji ile ilgilenen insanlar, gezegen ve yıldız hareketlerinin insan karakteri ve ileriki yaşamları üzerine etkilerini araştırarak elde ettikleri veriler hakkında yorumlarda bulunmuşlardır. Bu dokümanları belirli kategorilere ayırmışlar ve bu kategorilere de çeşitli cins adları vererek Zodyak denen burç kuşağını ortaya çıkarmışlardır.
Peki Nedir Bu Burçlar Kuşağı?
            Yılın 12 ayını 12 eşit parçalara bölerek her bir süreye burçlar kuşağından birini atanmasıyla bir dizi özellik gruplandırmasıdır diyebiliriz. Bu burçlar kuşağında 12 tane burç bulunup koç burcu da bu kuşakta yer almıştır.
Koç burcu
            Burçlar kuşağının ilk sırasında bulunan koç burcu, 21 mart ve 20 nisan tarihleri arasında dünyaya gelen insanların burçlarıdır. Bu burca sahip insanların karakterlerinde gelişmiş egoları, bencillik gibi olumsuz karşılanabilecek yanları olduğu duygusallık, pratik düşünce, yaratıcı gibi olumlu yanları da vardır.
Koç burcunun ilişki hayatı
            Her ciddi ilişkinin başlangıcından önce güvenilirlik şartı arandığı gibi koç burcu da önce karşısındakine güvenmek ister. Güven meselesi halledildiğinde ise o ilişkini hiç bitmeyecekmiş gibi devam edeceğini sanır. Ama karakterin derinliklerinde bir yerde uyuyan egosu uyandığı zaman ilişkinin de bitiş sinyalleri vermesi başlayabilir. Koç burcu, aldatma konusu denildiğinde potansiyeli yüksek bir burç olarak tanınmaya yüz tutmuştur.
Koç burcu neden aldatır
            “Koç burcu olanlar hemen aldatır, koç burcu olan biriyle ilişki yaşanmaz” demek yanlış olur. Koç burcunun egosu ilişki hayatında çok büyük bir problemdir. Ego, koç burcunu karşısındakine baskınlığını göstermesini ister. Eğer baskınlık durumu sağlanabilirse koç burcu bir süre kendini tatmin ettikten sonra yeni bir şeyler aramaya başlayabilir.
            Koç burcu erkek ve koç burcu kadın arasında ego savaşları dönebilir. Her iki taraf da kendisinin baskınlığını sağlamak adına çabalar ve bu da savaşı beraberinde getirir. Koç burcu erkeği için asıl mühim olan karşılıklı değer alışverişinde dengeyi korumaktır. Verdiği değerden fazlasını almaya başlayınca koç burcu erkeğinin egosu daha şiddetli hale gelerek o ilişkinin bitirici kaynağı olmaya başlar.
CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Must Read

spot_img