Kırmızı Oda Can Karakteri Hayal Çıktı! Boncuk'un Sevgilisi Can Feyyaz Şerifoğlu

Tv8 ekranlarında yayınlanan Kırmızı Oda dizisinde dün akşam Boncuk karakterinini aşık olduğu ve gizli gizli yazıştığı Can'ın aslında hiç olmadığını ve hayal olduğunu anladık. Ve tüm ülke olarak Boncuk'un yaşadığı bu üzücü hastalığa üzüldük. Peki Boncuk ne hastası, Boncuk'un hastalığı ne?

Kırmızı Oda Can Karakteri Hayal Çıktı! Boncuk'un Sevgilisi Can Feyyaz Şerifoğlu
16 Ocak 2021 - 11:43
Dizide Can olarak izlediğimiz Feyyaz Şerifoğlu aslında kim, kaç yaşında ve kimin oğlu? Dizideki Can aslında şarkıcı Feyyaz Şerifoğlu, Kırmızı Oda dizisinde Boncuk'un hikayesine dahil oldu ve Boncuk'un hayalleri arasında yerini alan Feyyaz Şerifoğlu Ajda Pekkan'ın vokalistiliğini yapıyor. Peki Feyyaz Şerifoğlu kimdir, kaç yaşında?

KIRMIZI ODA CAN KİMDİR?

1991 yılında Rize’de dünyaya gelen dizideki adıyla Can ama gerçek adıyla Feyyaz Şerifoğlu,Tekstil Mühendisliği okudu, üniversite eğitimin ardından çocukluğundan beri hayalinde olan müzikle ilgilenmeye başladı ve yayınladığı  Gidene isimli şarkısı ile tanındı. Feyyaz Şerifoğlu oyunculuk üzerine de eğitimler aldı. Feyyaz Şerifoğlu Kırmızı Oda dizisinde Can karakterini canlandırıyor.


BONCUK NE HASTASI?

Can karakteri ise Boncuk'un aslında gördüğü bir hayal, Boncuk karakteri dizide şizofreni hastasını canlandırıyor.

ŞİZOFRENİ NEDİR?
Şizofreni, hastaların gerçek ile gerçek dışı olan olguları birbirinden ayırt edememesine yol açan, sağlıklı düşünce akışı, duygu kontrolü ve normal davranışa engel olan ciddi bir beyin hastalığıdır.


KIRMIZI ODA CAN ASLINDA YOK

Boncuk eşiyle yaşadığı Hollanda'da yaşadığı sırada kendini mutsuz ve yalnız hissetmektedir. Alışveriş yapıp evine dönerken geçtiği parkta bir Türk gençle tanışır. İlerleyen zamanlarda Boncuk parkta tanıştığı Can ile yakınlaşmaya ve arkdaşlık etmeye başlar, hastalığının nüksetmesi sonucu tedavi için geldiği Türkiye'ye Can'ın da geldiğini öğrenince içinde büyük umutlar yeşerir. Ama ne yazık ki ne Can ne de umutları gerçektir. Şizofreni hastası olan Boncuk kafasında yalnızlığını unutmak ve arkadaşlık etmek için Can karakterini yaratmıştır. Bir gece tüm bu yaşadıklarının hayal olduğunu anlaması, O'nun hastalığı atlatmaya başladığını gösterir.

Kırmızı Oda cuma akşamları Tv8'de yayınlanıyor ve büyük beğeni ile izleniyor.


Bu haber 990 defa okunmuştur.