Ana SayfaYaşamNetflix Dizileri ve İzlemeye Değer 10 Netflix Dizi Önerisi

Netflix Dizileri ve İzlemeye Değer 10 Netflix Dizi Önerisi

Netflix’de hangi diziler var ve hangileri izlemeye değer?

Son yıllarda özellikle dizi severler için yabancı dizilerin izlenme oranlarının artması dizilere olan ilgilerin artmasından kaynaklanıyor.

Farklı türlerde hazırlanmış olan Netflix dizileri özellikle günümüzde yaygın olarak tercih edilmektedir. Netflix üzerinden dizi izlemek isteyenler için son dönemde özellikle Türk dizilerinin de yer alması nedeniyle yerli ya da yabancı diziler arasından tercih yapılabilir.

Kaliteli yapımlara ulaşmak isteyenler için izlenmeye değer Netflix dizileri konusunda farklı öneriler arasından seçim yapılabilir.

Prison Break (2005-2017)

Aksiyon türünde dizi izlemek isteyenler için Prison Break tercih edilebilecek gelmiş geçmiş en iyi ve etkileyici yabancı diziler arasında düşünülmektedir. İşlemediği bir suç nedeniyle hapse giren kardeşini çıkarmak için kaçış planı yapan küçük kardeşin hikayesini konu almaktadır.

The Protector – Hakan Muhafız (2018 -)

Yabancı dizilerin yanı sıra Netflix dizileri arasında son dönemde özellikle Türk dizilerinde yer almaya başladı. Hakan Muhafız özellikle dikkat çeken yapımlar arasında yer alıyor. Oyuncu kadrosunun yanı sıra farklı konusuyla dikkat çekmekte olan diziyi izlemek isteyenler Netflix üzerinden izleyebilirler. Başrollerinde Çağatay bu soruyu oynadığı tarihi dizide gizli bir göreve sahip olan ve İstanbul’u korumak zorunda kalan bir adamın hikayesi konu alınmaktadır.

Daredevil (2015-2018)

Netflix’te özellikle Marvel dizilerinin yer alması dizi severler için tercih edilebilecek seçeneklerin artmasını sağlamaktadır. Son yıllarda hazırlanmış olan ilgi çekici diziler arasında yer almaktadır. Başarıya imza atmış olan süper kahraman dizilerinden biridir. Süper kahraman dizilerini sevenler içinde Netflix dizileri arasında özellikle ilgi çeken ve izlemeye değer dizilerden biri olarak görülmektedir.

Marvel’s The Punisher (2017)

Aksiyon türünde dizi izlemek isteyenler için Marvel dizileri arasında yer almaktadır. Dizide kuralları olmayan bir süper kahramanın hikayesi anlatılmaktadır. En çok izlenen Netflix dizileri arasında yer alıyor.

Orphan Black (2013-2017)

Gerilim dizisi izlemek isteyenler için özellikle tercih edilebilecek önerilerden biridir. Netflix özellikle en çok ilgi gören gerilim dizileri arasında yer almaktadır. Sarah adında koşullara adapte olmayı zar zor başarmış olan bir yetimin kolayca kılık değiştirerek yaşamış olduğu olaylar diziye konu olmaktadır.

Ozark (2017-)

Suç, gerilim ve gizem türünde dizi izlemek isteyenler için eşsiz bir seçenek olmaktadır. Özellikle kaliteli yapımlar arasından seçim yapmak isteyenler için en iyi Netflix dizileri arasında yer almaktadır. Başol oyuncusu olan Marty’in Meksika’nın en büyük uyuşturucusu grubuyla mücadele etmek zorunda kalır.  

Bodyguard (2018-)

2018 yılında yayınlanmaya başlayan Netflix dizileri arasında yer alıyor. Yayınlanmaya başladığı günden itibaren ilk sezonuyla özellikle büyük hayran kitlesine sahip olan kaliteli yapımlardan biridir.

The Haunting of Hill House – Tepedeki Ev (2018)

Dizi on bölümden oluşmaktadır. Shirley Jackson’ın ünlü kitabından uyarlama yapılmıştır. Gerilim türünde özellikle yabancı dizi izlemek isteyenlerin tercih edebileceği seçeneklerden biridir. 2018 yılında yayınlamış olan dizi büyük izleyici kitlesine sahiptir.

https://www.youtube.com/watch?v=G9OzG53VwIk

Stranger Things (2016- )

Gizemli macera dolu bir film olarak Netflix dizileri arasında yer alıyor. Dizinin konusu 80’li yıllarda geçiyor. Fantastik, dram ve gerilim türünde yer alıyor. Kaybolan çocuğunu bulmak için mücadele veren bir annenin hikayesi diziye konu oluyor.

Dark / Karanlık (2017- )

Alman dizisi olarak yayınlanmış olan gizem, suç ve dram türündeki dizi Netflix dizileri arasında özellikle son yıllarda en çok izlenen seçeneklerden biri olarak yer almaktadır. IMDB puanı 8,6 olarak görülmektedir. Filmde özellikle iki küçük çocuğun kaybolması ile birlikte yaşanan olaylar anlatılmaktadır. Her bölümüyle izleyiciyi ekrana kilitleyen filmlerden biridir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Must Read

spot_img