Ana SayfaYaşamHesabıma Kim Bakmış Nasıl Öğrenilir?

Hesabıma Kim Bakmış Nasıl Öğrenilir?

Twitter Kim Bakmış Nasıl Öğrenirim?

Twitter, şu sıralar birçok insan arasında etkileşime geçmenizi sağlayan, en popüler sosyal medya uygulamalarından biri. Bu uygulamanın bu kadar popüler olmasının sebeplerinin başında ise tabii ki ünlülerin de bolca Twitter kullanması geliyor. Popüler olmasının dışında diğer sosyal medya hesaplarından ayıran en büyük özellik ise ünlülerin çoğunlukla paylaşımlarını kendilerinin yapmış olmasıdır.

Bu kadar yoğun bir kullanıcı kitlesinin var olduğu yerde, güvenlik önlemi almamak kesinlikle kötü sonuçlar doğurabilir. Diğer sosyal medya uygulamaları gibi Twitter da bu yüzden güvenlik önlemlerini çok üst düzeyde tutuyor. Bu kadar güvenlik önlemlerinin yüksek olduğu bir sosyal medya platformunda maalesef profilinize kimlerin baktığını hiçbir yolla öğrenemezsiniz.

Profilime kimler bakıyor uygulamaları nasıl işliyor?

Her gün internet mecrasında nasıl olduğunu anlamadığımız bir şekilde farklı uygulamalar ortaya çıkıyor. Tabii ki her platformda olduğu gibi, Twitter’a da özel uygulamalar çıkmakta. Çıkan bu uygulamaların çoğunluğuysa, profiline kimlerin baktığını göstereceğini söylüyor. Bu uygulamaları kullandığınız zaman, bu uygulamanın sahiplerinin ağına düşmüş oluyorsunuz. Siz uygulamaya girdiğiniz zaman, size takipçilerinizden karışık bir liste yaparlar ve siz de o kişilerin kendinizin profilinde dolaştığını ya da girdiğini düşünürsünüz. Oysa hiç düşündüğünüz gibi değil, tamamen rastgele.

Bu tür uygulamaların tamamının zaman kaybı olması dışında başka zararları da var. Bu yüzden kesinlikle böyle uygulamaların vaat ettiği şeylere inanmayınız. Siz bu uygulamalara giriş yaparken her zaman Twitter kullanıcı adı ile şifrenizi isterler ve bu sayede hesabınızı çok rahatlıkla ele geçirirler. Hesabınızı güvene almak için, eğer böyle bir program kullandıysanız, mailinizle birlikte hesabınızın şifresini de değiştirmelisiniz. Hesabınızla ne yapılır? Olayına biraz aşağıda değiniyor olacağız. 

Uygulamalara nasıl güvenirim?

Sadece Twitter dahilinde değil bütün sosyal medya uygulamalarında özellikle indirmeden önce, indireceğiniz uygulamanın yorumlarına bakmalısınız. Bu tür incelemeler yapmadan asla o uygulamayı indirmeyin.

Twitter profilime kimler baktı virüsü nasıl işler?

Yukarıdaki yazımızda profile kimler baktı, nasıl öğrenirim olayına değindik. Şimdi ise bu uygulamaların çalışma şekillerine gelelim. Bu uygulamayı kullandığınız an, sizin gibi bütün insanların olduğu bir hafızaya aktarılırsınız. Artık hesabınız, virüsün sahiplerinin eline geçmiştir.

Hesabımla ne yapılır?

Bu uygulamalarının sahipleri genellikle reklam almak amaçlı bu uygulamaları yapmaktadırlar. Siz uygulamaya girdiğiniz andan itibaren sizlere reklam gösterilmekte ve bu reklam sayesinde yapımcıların eline bir miktar para geçmektedir. Siz hesabınızla giriş yaptığınız an, sizin bilgileriniz artık yapımcıların elinde olacağından bahsetmiştik. Sizin hesabınızla beraber diğer insanların hesaplarını toplayıp, birtakım forum sitelerine satmak bu işlerin en önde gelenidir. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Must Read

spot_img