Koç'un liderliğinde, teknik direktör İsmail Kartal'ın talebi doğrultusunda, orta saha ve 10 numara pozisyonlarında görev alabilen Salih Özcan için Borussia Dortmund CEO'su Hans Joachim Watzke ile görüşmeler başlatıldı.

Ali Koç'un girişimleri sonucunda, iki kulüp arasında yapılan görüşmeler neticesinde Salih Özcan'ın kiralanması konusunda anlaşma sağlandı. Borussia Dortmund'dan 2022 yılında 5 milyon Euro karşılığında transfer edilen Salih Özcan, bu sezon takımında sadece 11 maçta forma giyebilmiş ve toplamda 753 dakika süre almıştı. Ancak gol ya da asist konusunda katkı sağlayamamıştı.

salih1-2.jpg

 

Futbolculuk yetenekleriyle öne çıkan Salih Özcan, milli takım kampında yaptığı açıklamada, "İsmail Yüksek ile birbirimizi iyi tamamladık. Özellikle son 2 maçta beraber iyi oynadık. Bundan dolayı çok mutluyum. İnşallah önümüzdeki iki maçta da böyle oynarız. İsmail beni çok destekliyor ve bana yardım ediyor" ifadeleriyle Fenerbahçe'ye transfer olma heyecanını dile getirmişti.

Melike Şahin O Projeden Çıkarıldı Melike Şahin O Projeden Çıkarıldı

A Milli Takım formasını 12 kez giyen Salih Özcan, 12 Mart 2022'de oynanan İtalya maçında ilk kez milli formayı sırtlamıştı. Tecrübeli futbolcu, Fenerbahçe forması altında tekrar eski performansına dönmeyi ve takımına katkı sağlamayı arzuluyor. Transferin resmiyet kazanmasıyla birlikte, Salih Özcan'ın sarı lacivertli formayla sahalara çıkma heyecanı taraftarlar arasında büyük bir beklenti yaratmış durumda.