Ana SayfaYaşamFatma Girik Tüm Mirasını Manevi Kızına ve Yeğenine Bıraktı

Fatma Girik Tüm Mirasını Manevi Kızına ve Yeğenine Bıraktı

Türk sinema ve siyaset tarihinde adını kazıyan ünlü sanatçı Fatma Girik’in vefat haberi tüm ülkeyi yasa boğdu. Sevilen sanatçı ölmeden önce vasiyetini hazırlamış ve mal varlıklarının dağıtımını ayarlamıştı.

Ünlü sanatçı Fatma Girik’in vasiyetnamesini daha önceden hazırladığı ve mal varlığının büyük kısmını ise yeğeni Ahu Turanlı’ya bıraktığı ortaya çıktı.

Sevilen merhum sanatçı Fatma Girik, mirasını kız kardeşi Müyesser Turan’ın kızı Ahu Turanlı’ya bırakacak. Özel bir gayrimenkul şirketinde danışman olarak çalışan Ahu Turanlı, bebekliğinden bugüne kadar teyzesinin gözünden sakındığı ve kıymet verdiği birisi.

YeniÇağ’da yer alan habere göre; Girik’in yıllar önce Çocuk Esirgeme Kurumu’ndan koruyucu aile olarak yanına aldığı manevi kızı Ahu’ya da mirasından pay ayırdığı öğrenildi.

HASTANEDEN YENİ YIL FOTOĞRAFI PAYLAŞMIŞTI

Yeni yılı hasta yatağında karşılayan Fatma Girik’in son fotoğrafını yeğeni Ahu Turanlı sosyal medyada paylaşmıştı. Ahu Turanlı fotoğrafın altına “Biz 2021’i hastanede uğurluyoruz… İnşallah 2022 hepimiz için güzel ve sağlıklı günler getirir” notunu düşmüştü.

Fatma Girik ölümünden sonra nasıl bir cenaze töreni istediğini de söylemişti. Girik açıklamasında “Öldüğümde öyle büyük bir uğurlama ya da tören istemiyorum. Gülriz Sururi gibi sessiz sedasız çekip gitmek istiyorum” ifadesini kullanmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Must Read

spot_img