Eskişehir'de, Tepebaşı ilçesi Bahçelievler Mahallesi'nde bulunan bir fast-food restoranına geçtiğimiz Mart ayında gerçekleşen pompalı tüfek saldırısının ardından tutuklanan şüpheliye 38 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

Saldırı, Billur Sokak'ta bulunan restoranda yaşandı. İşletme sahibi Safiye Ermiş, eşi Müslüm B. ve kızları Yeşim B., saldırı esnasında büyük bir korku ve dehşet yaşadı. Müslüm B.'nin tüfeğin tutukluk yapması sayesinde etkisiz hale getirdiği saldırgan, olayın ardından polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen saldırgan Ahmet A., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yılmaz Büyükerşen'in Bırakmaya Niyeti Yok Yılmaz Büyükerşen'in Bırakmaya Niyeti Yok

 

Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen dava kapsamında tutuklu sanık Ahmet A., duruşma esnasında hazır bulundu ve duruşmaya taraf avukatları da katıldı.

 

Mahkeme heyeti, karar öncesinde tutuklu sanığa son sözünü sordu. Ahmet A., "Beraatımı isterim. Çok ağır tahrik altındaydım. Ben orada Safiye ve Yeşim’i kesinlikle görmedim. Bir kadına ve çocuğa ateş edecek kadar cani değilim. Müslüm’ün çocukları benim elimde büyüdüler. Oğlum bu olaydan dolayı psikolojik olarak zor durumda, evden kaçmış. Çıkıp bir an önce oğlumu hayata döndürmek zorundayım. Tahliyemi istiyorum" şeklinde ifadeler kullandı.

Mahkeme, tutuklu sanık Ahmet A. hakkında kararını verdi. Ahmet A.'ya, Yeşim B.'ye yönelik 'Kadına ve çocuğa yönelik kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan 14 yıl, Safiye Ermiş'e yönelik 'Kadına karşı kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan 13 yıl 6 ay, Müslüm B.'ye yönelik 'Kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan ilk haksız hareketin kimden geldiği belli olmadığı gerekçesiyle 'Şüpheden tanık yararlanır' ilkesiyle 7 yıl 6 ay, 'Mala zarar verme' suçundan 6 ay, 'İşyeri dokunulmazlığını ihlal etme' suçundan eylemini silahla gerçekleştirdiği gerekçesiyle 3 yıl hapis cezası verildi. Tutuklu sanık Ahmet A. hakkında toplamda 38 yıl 6 ay hapis cezası kesinleşmiş oldu.