Ana SayfaYaşamEn Yeni ve En Güzel Sözler - 2020

En Yeni ve En Güzel Sözler – 2020

Birileri tarafından derinden sevilmek size güç verirken, birisini derinden sevmek size cesaret verir.

Duygu ile boyanmış her portre bakıcının değil, sanatçının portresidir. Oscar Wilde

Ölüm hayattaki en büyük kayıp değildir. En büyük kayıp, biz yaşarken içimizde ölen şeydir.

Her zaman bazı insanları, bazı insanları da her zaman kandırabilirsin, ama her zaman her insanı kandıramazsın.

Cennet bize aşık bir adamla sabır verir.

Rotanızı, geçen her geminin ışığıyla değil yıldızlara göre ayarlayın.

Bazen evlenmeyi düşündüm ve sonra tekrar düşündüm.

Kalbinin kaderi senin seçimin ve başkasının oy kullanmaması

Sevgiliye romantik aşk sözleri söylemek onun ne kadar çok sevildiğini her fırsatta dile getirmektir. Birinden hoşlanırken söylenen kısa ve anlamlı sözler, aşık olunduğunda artarak daha da romantik hale gelir. İnsanlık tarihi boyunca aşk hep var olmuştur. Aşkın başladığı andan itibaren aşk sözleri de gelişerek günümüze kadar gelmiştir. Aşk aslında insanın kendi hikayesini en güzel şekilde yazmasıdır.

Ayrıldığınız ya da aranızın bozulduğu sevgilinize bu sözleri söyleyin aşkınız canlansın.

En güzel aşk sevgi sözleri

Sevgilinize söylenecek en anlamlı en güzel aşk ve sevgi sözlerini haberimizde topladık.

Mutlu olmak kimin umurunda, sen yanımda ol yeter.

Büyük aşklar ya sonsuzdur, ya onsuz.

Sen benim en kıymetlimsin, sen benim en güzel vazgeçilmezimsin.

Sevmekle bitmeyenimsin, sen benim hakikatlimsin.

Yalnızlık hep güzeldir. Ama şu sensizlik yok mu gel canımı al diyor.

En derin en içimdesin, sen benim en güzel derdimsin.

Aşk Bir Rüyadır

Aşık insanların hikayeleri farklıdır. Bu insanlar, o hikayeyi de en güzel sözlerle süslemek isterler. Aşkın tarifi, yüreğin tasviri ile ilişkilidir. Aşk tüm zamanların ötesinde, görülen en güzel rüyadır. Aşıklar bu yüzden bu rüyadan hiç uyanmak istemezler. Güneş içlerini ısıtırken, sevdanın ateşi kor olup yakar. Sonra kumsalda yürür gibi ılık ılık işler kalplerine, sevdalarına tutsaktır sevenler, çıplak ayakla yürürler. 

Aşk Sonsuz Bir Emeğin Ürünüdür

Aşk, kalbin dizginlerinin bir başkasının eline geçmesi halidir. Aşk gönüllü köleliktir. Sevda ikliminde görülen en güzel bahardır. Aşkın içinde açan çiçeklerin hepsi papatyadır. Masum ve berrak çiçek. Aşk bembeyaz bir sonsuzluktur. Yazılan her harfte anlatılan kocaman bir dünyadır. Aşktan yanan da aşk için yanan da sevdalıdır. Karşılığı olmasa da aşk en güzel duygudur. Emek verilen aşk, dünyada cennetin yansımasıdır. Aşk emekle var olur.

Aşk Güneşin Avuçlarında Gizlenir

Aşkın kaybolduğu her an gökyüzüne bakmak gerekir. Çünkü aşk güneşin avuçlarında gizlenir. Aşk masmavi bulutların arasında kendine bir yer bulur. İlk görüşte çarpan o sevda dolu kalp, bulutların üzerine çıkarır. Aşk o yüzden bulutların en iyi arkadaşıdır. Aşk güneş kadar sıcak, fırtına kadar çetrefillidir. 

Aşk İki Bedende Tek Ruh Olmaktır

Gönül aşka düştüğünde tek kişilik yaşar. Aşk, iki bedenin tek ruha bürünme halidir. Aşık olunduğunda, iki kişilik bir yaşamın tek baş rolü paylaşılır. Aşka düşen gönül, acıya da sevdalıdır, mutluluğa da. Bundandır aşkın bitmek tükenmek bilmeyen çalkantısı. Aşkın rüzgarda savruluşu, kararsızlığından. Sevdaya kılıf aranmaz, aşka bahane aranmaz. 

Sevda Sözleri

Aşk bazen romantik bir gün batımıdır. Aşk, güneş batarken görülen eşsiz rengin adıdır. Aşk öyle bir sarar ki ruhu, bir kadeh şarapta milyonlarca kelime barındırır. Sevdalı kalpler, aşkın sihrine kapılır. Ömür bitse de aşk kalbin atışını sağlar. Bir çift göze methiyeler dizdiren aşk, sevdadan yataklara düşürür. Bir kitap arasına bırakılan küçücük çiçek gibidir aşk. O kitap unutulur, arasındaki çiçek unutulmaz. Aşka düşmeyen aşkı bilmez. Aşka düşen aşktan ölse vazgeçmez.

Geceye Yazılır En Güzel Aşk Sözleri

Sevgiliye dair ne kadar cümle varsa hepsi bir aşığın kalbinden dökülür. Aşkı anlatan tüm kelimeler kutsaldır. Onlar, sevdanın en güzel anlatılış şekilleridir. Nice kalbin ortak dilidir aşk. Kalbin ışığı gözlere vurur. Bir aşkın başaramayacağı hiçbir şey yoktur. Geceye yazılan aşk mektuplarının hepsinin sonunda gündüze selam vardır. Nice sevdalı şair aşk sözleri yazmak adına, aşktan aşka düşer.  Aşkın kardeşidir hüzün. Hüznün memleketi aşkın şehridir. Bir gülüşe dünyaları sığdıran aşk, cebinde yıldızları taşır. Sevdasını dünyaya haykırır. Aşk, kiminin hayali kiminin ise cefasıdır. 

Aşkın Rengi Kırmızı, Sevdaya Eklenir Alın Yazısı

Nice günler yaşanır, aşksız geçen, hangisi aşık günler kadar anlam taşır? Aşk için kurulan hayallerin tümü gökkuşağının içinden geçer. Parıltılı denizleri aşar da martıların kanadına takılır. Bir kere aşık olan insanın gözlerine renk gelir. Ruhuna sihirli bir değnek değer. Aşk, yağmurun altında sırılsıklam olana kadar dans etmektir. O mutluluğu ıslatan aşkın ta kendisidir. Aşktan ölünmez, aşktan  tekrar tekrar doğulur. Ten tene değmeden yürek yüreğe değmeli. Aşk, bedenin değil, kalbin dansıdır. Aşka düşmeyen uçmayı bilmez. Aşka düşen, kanatsız yürüyemez. 

Sevgiliye En Güzel Aşk Sözleri

Aşk ruhu sararken sevgili, sen en derin yara, sen en güzel şiirsin. Aşksız geçen günleri yıldan düşmeli. Anlamsız günleri, aşk içinden seçmeli. Ne ömür kısa, ne de dünya küçük, aşk olmadan, hayatın anlamı yok. Kalbin derininde gizli, shirli bir sevda bulmalı tam da şimdi. Hayatın içinde aşksız geçen günlerin telafisi istenmeli. Aşk sol yanın en derin yarısı, bitmek tükenmek bilmeyen ağrısı. Ne aşktan geçilir, ne de hayattan. Aşk içinde aşk aranır. Aşkın diğer adı mucizedir. Tekrarı olmayan bir film gibi aşka inanmak gerekir. 

Aşk Üç Heceli En Güzel Kelime

Nice sevda sözleri dile gelir. Aşk denildiğinde anlatacak o kadar çok şey vardır ki, sonsuz bir deniz. Aşk, okyanusun kalbidir. Aşk, hiç çıkarılmayan elmasın ta kendisidir. Aşk, şiirlerin nedeni, şarkıların iskeletidir. Aşk, ”Sensiz geçen günlerin kazası yok sevdiceğim” diyebilmektir. İnsanın canı kanar mı? Aşk içindeki insanın canı da kanar kalbi de kanar. İlk görüşte çarpan kalplerin ritmini aşk belirler. Aşk insana yaşamayı öğretir. Aşksız yaşanan ömrün eksiği tamamlanmaz. Aşksız yaşamın anlamı da ruhu da kalmaz. Bundandır sevdaya aşık yüreklerin çaresiz duruşları.

Aşk Ruhun Tek İlacıdır

Sevdaya atfedilen sözlerin imkansızlığa özlemini, aşkın kaderi belirler. Aşk dilden dile dolaşsa da kalpten kalbe giden yolların haritasıdır. Aşkın gizemini ancak aşıklar çözer. Aşktan ölünmez derler. Aşktan sararan benizler, ruhu çekilmiş bir vücudun göstergesidir. Aşığın derdine derman olmaz. Aşk ruhun tek ilacıdır. Aşıkların gözlerindeki ışık aşkın sihridir. Gözler ki aşkı gördüğü anda parıldar. Aşkı en iyi onlar ifade eder. Aşk en çok gözde bellidir. Gözlerden kalbe giden bir yol vardır. Aşk o yolun en sadık neferidir.

Aşk Gözle Görülür, Gönülde Hissedilir 

Gözler gördüğünü sevse de aşkın görüldüğü tek bir an vardır. Gözler yıllarca o anın hasretini çeker. Aşk tene değil yalnızca kalbe dokunur. Tene varana kadar aşk, bir sihir yaratır. Aşk her sabah yeniden doğmak gibidir. Aşk insanı hayata bağlayan en güzel duygudur. Yolu aşktan geçmeyenler aslında hep eksiktir. Aşkın büyüsüne kapılmadan yaşarlar. Bir mum ışığında sevgiliye duyulan özlemin kağıda dökülmesi ile aşk ortaya çıkar. Dilden dökülen her kelimede aşk aranır. Bir aşık sevgilisine her baktığında aşkın binbir suretini görür. Onun yüzüne değen her ışıkta aşk ortaya çıkar. 

Deniz Kıyısında Aşk Gizlenir

Deniz kıyısına vuran deniz yıldızları kadar imkansız aşklar da vardır. Hem özel hem de eşsiz bir değere sahip. Aşkın içinde aşk vardır. Görene bir ömür yaşanılası bir hayat bırakır. Aşk aslında sevgiliye özel yazılan mektupların arasında gizlenir. Aşkı anlamak için aşktan yanmak gerekir. Aşk için yanmak da var. Sevdanın gemisinde en uzak denizlere yelken açmak da aşkın vazgeçilmezlerindendir. Aşk, insanın içinde fırtınalar kopması halidir. Aşkı meleklerden çalan aşıklar içinde fırtınalar koparken gülümseyebilen insanlardır.

Güle Aşık Bülbül Misali

Aşk, üç heceli bir kelimeden çok daha anlamlı, hayatın kendisidir. Aşk sadece sevişmek değil, her an yeniden sevilmektir. Aşk koca bir çınardır. Aşk içinde aşk için yaşamak gerekir. Her sabah aynı hayale aşık olmak için aşktan yanmak gerekir. Güle aşık olan bülbül misali yaşanır. Aşk için nice cefaya defalarca katlanılır. 

Ayrıldığınız ya da aranızın bozulduğu sevgilinize bu sözleri söyleyin aşkınız canlansın.

En güzel aşk sevgi sözleri

Sevgilinize söylenecek en anlamlı en güzel aşk ve sevgi sözlerini haberimizde topladık.

Mutlu olmak kimin umurunda, sen yanımda ol yeter.

Büyük aşklar ya sonsuzdur, ya onsuz.

Sen benim en kıymetlimsin, sen benim en güzel vazgeçilmezimsin.

Sevmekle bitmeyenimsin, sen benim hakikatlimsin.

Yalnızlık hep güzeldir. Ama şu sensizlik yok mu gel canımı al diyor.

En derin en içimdesin, sen benim en güzel derdimsin.

Aşkın kar zarar defteri yoktur, alacağın varsa yüreğine yazacaksın.

Çok sevilmeye değil hep sevilmeye ve sevmeye ihtiyacım var.

Her nefis aşkı tadacaktır. Ama tadılan her aşk seninki kadar nefis olmayacaktır.

Olur da bir gün özlersen , başlatma gururuna çık gel.

Yağmur başladı, gel de ıslansak dediği biri olmalı insanın.

Seni ne zamana kadar seveceğimi söyleyemem çünkü ne zaman öleceğimi bilmiyorum.

Merhaba sevdiğim, ben o sevmediğin. Bugün de mi geçmedim aklının kıyılarından.

Dünyanın neresine gidersem gideyim gönlümün başkentinde oturanla bağlantımı koparamıyorum.

Ben seni ne dağlara ne de buğulu camlara yazdım. Ben seni yüreğime kazıdım.

Kalem olsa dünyada ki bütün ağaçlar ve bütün denizler mürekkep olsa senin şiirini yazamam.

Bütün şairler sana mı aşıktı ki her okuduğum şiirde dinlediğim ezgide sen varsın.

Aşkın gözyaşları ıslatırken sevgilinin omzunu neden bu kadar geç kaldığını sorar aşk melekleri.

Aşktan yana yaşadıklarımı bilseydin eğer, halen sevebiliyor oluşuma aşık olurdun.

Sevdan üflendi bir kere vakit aşk-ı kıyamet Sen kopuyorsun yüreğimde gönlüm gönlüne emanet.

Seni herkese benzetecek kadar değil, baktığım her yerde seni görecek kadar çok seviyorum.

Adın ki en güzel kelimedir dağarcığımda ne zaman ansam kelimelerim kendini asar darağacında.

Bana kimse sen gibi baktı mı bilmem ama ben kimseye sen gibi bakmadım.

Var mı daha ağır bir yük zamanı çekmek kadar. Yaşama sebebimsin su kadar ekmek kadar.

Birlikte olmamamız için benim bile bir yığın sebebim var ama yine de olsun istiyorsam demek ki aşk budur.

Aşkın da mutluluk gibi uzun ve bulutlar kadar yumuşak. Yanı başımda nefesinle yaşamaktan daha güzel ne olabilir ki canım sevgilim.

Ellerini öyle uzat ki sana hayır demek dayanılmaz olsun. Gözlerimin içine öyle bak ki çekip gitmek imkansız olsun.

Sesini duydum bir kere ve sevgini hissettim kalbimin tümünde artık senden daha büyük aşk olamaz bu yeryüzünde.

Kalbimin üzerinde ismi yazan bir tek sen varsın sevgilim ben bundan sonra artık sen varsan nefes alır sen varsan gülerim.

Ruhumun tek ilacı senin aşkın olur. Kim gelse söndüremez içimde ki ateşi ama senin bir tek sözün küle döndürür.

Aşkın bir mimarı varsa o da biziz sevgilim biz sevgimizi öyle sağlam kurduk ki kaç şiddetinde deprem olursa olsun asla yıkılmaz sevgilim.

Dünyanın öbür ucunda bile olsan beni sevdiğin sürece senin yanında seninle olmaya devam edeceğin benim her şeyden çok sevdiğim biricik aşkım.

Ne gözlerimden gider hayalin ne aklımdan silinir ismin kalbime kazımışım seni bitmez benim sevgim

Vatan sadece bir yeryüzü değildir, iki avcunun arasında ki yar yüzüdür.

Seni ilk gördüğüm gün bir şey oldu bana, ne bileyim böyle yıllar önceden tanıdık bir şey bir duygu bir his.

Radyo da çalan, sıradan şarkı gibisin artık. Seni herkes sevebilir, söyleyebilir, dinleyebilir ama bil ilk ben söyledim seni.

Ben kimseye böyle güzel bakmadım. Öyle içten öyle sevdalı öyle öznelesi.

Bir gün bana çayın kaç şekerli olsun dediğinde, gülüşün kadar kafi diyeceğim.

Bir gülüşü var gece gibi gece gibi derim gerisini anlatamam. Uykusuz bırakıyor insanı ama öyle güzel ki.

Şimdi bir senin yanında iyi oluyorum başka hiç bir yerde değil.

Dualarıma en çok yakışan isim sensin.

Sen sevgilim bu dünyaya fazla güzelsin.

Huzurun bir resmi, bir sesi bir kokusu var. Hepsi sende gizli.

Sen benim yıldız kayarken tuttuğum dilek değil ezan okunurken ettiğim duasın.

Şu yürekte değerin dünyalara bedeldir. Gözlerimin gördüğü en güzel sözler senin gözlerin. İçimde hasretim yüreğimde sevgin sen bende hiç bir zaman bitmeyeceksin.

Hayallerimde yeşeren bir umut avuçlarımda en büyük duamsın. Sen benim için gerçek olsun dediğim en tatlı rüyamsın.

Her yanı aşk kokan yarim, sensin benim en büyük hayalim sen sin benim kara sevdam.

Tutsağım gözlerine ellerin elimde olsa bile yine de yanarım özleminle.

Sen enim hiç vazgeçmediğim en önemli gerçeğim tek sevdiğim. Seninle yaşamak seninle yaşlanmak ve seninle ölebilmek istiyorum.

Gönlüm kaydı gönlüne en güzel dileğini bizim için tutabilirsin.

Bu dünyada ki en güzel şey kokunun üzerime sinmesi.

Ömrümün en virane sapağında eşit geldi sana düşlerim seni seven kalbim ve saçlarına vurulan gözlerim oldu en büyük suçlu.

Her şeyin bu kadar yalan ve düzmece olduğu bir dünyada, ömrümün ortasında nasıl da güzel duruyorsun.

Her şarkının içinde kendine yer buluyorsun sevgilim, her güzel manzaranın tam ortasında duruyorsun.

Kelebeğin ömrü azdır derler ben senin gözlerinin ışığıyla beslenen ebedi bir kelebeğim. Sana olan sevgim ve hasretim Kaf Dağının tepesinde açan bir çiçek güzelliği kadar uzun ve koklanması kadar çaresiz.

Sen benden habersiz yaşıyorsun, ben ise seni her gün o durakta görmenin hasretiyle yarınlara ışık yakıyorum her gecenin seherinde.

Seni özledim.

Sen benim umudumsun.

Birçok sevgi sözcüğü ile sevgilinize duygularınızı anlatabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Must Read

spot_img