Astrolojide kabul edilen en zeki burç hangisi? Genellikle astrologların bu soruda ortak bir cevabı oluyor Kova ve Akrep burcu insanları  diğerlerine göre daha zeki burç olarak kabul ediliyor. Bu yoruma göre Kova burcunda doğanlar, bilişsel yetenek ve IQ ile ölçülen en yüksek analitik zeka seviyelerine sahip. Akrepler ise daha fazla algısal zekaya sahipler ve dünyayı genel olarak gerçekçi bir şekilde değerlendirme ve anlamada en iyiler onlar.

DİĞER BURÇLAR VE ZEKA

  •  İkizler ve Teraziler  oldukça zeki.
  • Yengeç ve Balık duygusal olarak en zeki olanlar. Yengeç ve Balık burcu mensupları kendileri ve başkalarının duygularını tanıma ve akıl yürütme konusunda mükemmeller.
  • Boğa, Başak ve Oğlak burcu insanları pratik zekaya sahip.
  • Ateş grubu burçları Koç, Aslan ve Yay sezgisel güçleri sayesinde risk almaya ve liderlik pozisyonlarını doldurmaya oldukça yatkın

KOÇ BURCU NE KADAR ZEKİ?

 Koç burcu sadece hırslı değil, aynı zamanda oldukça anlayışlı bir burçtur. Bir şey öğrenmek istediklerinde, o konuda ustalaşırlar.

BOĞA BURCU NE KADAR ZEKİ?

Boğa, ayrıntılara dikkat etmek ve olguları tespit etmek gerektiğinde çok zekidir. Ayrıca, başkalarının kaos gördüğü olayı soğukkanlılıkla çözebilme yetenekleri vardır. 

İKİZLER BURCU NE KADAR ZEKİ?

İÇok az hızlı düşünür ya da bir kaç konuyu aynı anda düşünür.  Yeni fikirleri çabucak kavrar ve her zaman sohbet ederken farklı bir konu hakkında fikir paylaşabilir. 

YENGEÇ BURCU NE KADAR ZEKİ?

Zodyaktaki duygusal olarak en zeki burçtur. Kendi duygularını kontrol edemeseler bile çok iyi sentez yaparlar ve başkalarının duygularını ve ihtiyaçlarını neredeyse psişik bir şekilde zahmetsizce anlarlar.

ASLAN BURCU NE KADAR ZEKİ?

 Nerede olurlarsa olsunlar fırsatları tespit etme yeteneğine sahiptir ve başkalarının göremediği yerlerde olasılık ve potansiyeli görebilir. Aslanlarda çekicilik zekası mevcut. Diğer insanları kendilerine çekecek şekilde kendilerini hem güçlü hem de sıcak göstermeyi çok iyi bilirler. 

Burçlar 04 Aralık 2023 Nuray  Günlük Burç Yorumları Astroloji Burçlar 04 Aralık 2023 Nuray Günlük Burç Yorumları Astroloji

BAŞAK BURCU NE KADAR ZEKİ?

Başak muhtemelen en zeki burçlardan biridir çünkü çeşitli zeka türlerini bir arada kullanırlar. Analitiktirler ama aynı zamanda son derece yaratıcıdırlar, bu da onları problem çözmede iyi yapar. Başak burçları ayrıca çok detay odaklıdır, bu nedenle hiçbir şeyi kaçırmazlar.

TERAZİ BURCU NE KADAR ZEKİ?

İnsanları okumakta çok iyiler ve aynı zamanda istediklerini elde etmek için ikna etmekte çok iyiler.

AKREP BURCU NE KADAR ZEKİ?

İstediklerini elde etmek için başkalarını etkilemek konusunda zekalarını kullanmaktan korkmazlar.

YAY BURCU NE KADAR ZEKİ?

Yay burcunda doğan insanlar düşünmekten çok yapmakla ilgilenirler ve genellikle hızlı hareket ederler. Yay burcunun öğrenmekten korkmadığı ve zekasını bu yönde kullandıkları anlamına gelir.

OĞLAK BURCU NE KADAR ZEKİ?

Oğlakların harika hafızaları vardır ve daha büyük bir resim çizmek için birçok farklı bilgiyi bir araya getirmekte iyidirler. Onlar zodyak burçlarının veri analistleridir.

KOVA BURCU NE KADAR ZEKİ?

 Oldukça zekidirler ve en basit şeylerin bile ardındaki daha derin felsefi ve varoluşsal soruları tartışmayı severler.

BALIK BURCU NE KADAR ZEKİ?

 Balık, duygusal zekaya ve insanları anlama konusu söz konusu olduğunda sürünün lideridir ve aynı zamanda son derece yaratıcıdır ve harika sanatçılar Balık burcudur.