Ana SayfaYaşamEkmek Almaya Gitmek Serbest mi? Ekmek Fırınları Açık mı?

Ekmek Almaya Gitmek Serbest mi? Ekmek Fırınları Açık mı?

Ekmek almaya fırına gidebilir miyiz, mahalle fırınları açık mı, yürüyerek fırına gidilebilir mi? 14 büyükşehir ve Zonguldak’ta uygulanan 16-17-18-19 Mayıs günleri arasında uygulanacak olan 4 günlük sokağa çıkma yasağında en çok aranılan sorulardan biri “Fırınlar açık mı, Ekmek almaya gidilebilir mi” oldu. Sokağa çıkma yasağının başlamasıyla beraber en çok fırınlar çalışıyor mu, kimler fırına gidebilir merak ediliyor. İşte fırınların çalışma saatleri ve detayları

BUGÜN FIRINLAR ÇALIŞIYOR MU?

14 büyükşehir ve Zonguldak’ta uygulanan 16-17-18-19 Mayıs günleri arasında uygulanacak olan 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması boyunca ekmek imalatının yapıldığı fırın , unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin yalnızca ekmek satan bayileri, öte yandan tatlı imalatının yapıldığı/satıldığı iş yerleri açık olacak. Bu iş yerlerinde ise yalnızca ekmek, unlu mamul ve tatlı satışı yapılabilecek.

Oturduğunuz yere en yakın ve yürüme mesafesindeki fırınlara sadece yürüyerek ve tabi araç kullanmadan ve 20 yaş altı ve 65 yaş üzeri olmadığınız sürece gitmenizde herhangi bir sakınca bulunmuyor. Eğer oturduğunuz yere yakın fırın yoksa da geçtiğimiz haftalarda olduğu gibi bu hafta sonu da ekmek dağıtımı belediye ekipleri tarafından yapılacak.

Lokantalar ve restoranlar ise “paket servis” yapmak koşuluyla açık olabilecek. Kısıtlamanın olduğu günlerde vatandaşların dışarı çıkamadığı saatlerde tatlı satışı yapan iş yerleri ise adrese teslim yapabilecek. Pazartesi ve salı günleri ise tüm marketler saat 10 ve 16 arası açık olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Must Read

spot_img