CHP'de Kavga Çıktı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları sonrası parti karıştı.

04 Aralık 2017 - 21:34

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları sonrası parti karıştı. Kadıköy ilçe parti binası il yönetimi tarafından adeta işgal edildi. İlçe seçimine günler kala Ali Narin ve yönetimimin herhangi bir karar almaması için ilginç bir yönteme başvurdu. 

KİLİTLERİ DEĞİŞTİRDİLER

Kadıköy İlçe Başkanlığı üç  gündür İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat tarafından görevlendirilen dört il başkan yardımcısı tarafından açılıp kapanıyor. Canpolat bu yöntemle Kadıköy  İlçe yönetiminin ilçe seçimlerine ilişkin herhangi bir karar almasının da önüne geçmiş. 

CHP KARIŞTI, KILIÇDAROĞLU ATEŞ TOPUNA DÖNDÜ
 
Bahçelievler’deki delege listelerinin değiştirilmesi, Beşiktaş’ta usulsüz üyelikler yapılmasına çok sinirlenen Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kadıköy İlçe Binasının adeta işgal edilmesine çok sinirlendiği öğrenildi. Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin’in tedbirli olarak disipline sevk edilmesiyle birlikte aday olamayacak olmasının da seçimlerin iptal olmasında etken olduğu iddia edildi. Kılıçdaroğlu’nun parti konuşmasını örnek gösteren bir CHP’li, “Kemal Bey herkesin aday olması için il başkanlarına çağrı yapmıştı. Ali Narin tedbirli olarak disipline gönderildiği için seçimlerde aday olamadı. Dolayısıyla İl Başkanı Cemal Canpolat Kemal Bey’in talimatlarının aksine hareket etti. Buna da çok sinirlendi” diye konuştu. 
 
İSTİFAYI BEKLENİYOR
 
Bir il yöneticisi karar sonrası şunları söyledi: Bugün Büyükçekmece, Bağcılar ve Çatalca’da seçimler olacaktı. Bu karar bizim işin sürpriz oldu. Bu kararın sadece İstanbul’da alınıyor olması bize bir mesaj oldu. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu il yönetimine “Siz ili yönetemiyorsunuz” mesajı verdi. Bu kararı değerlendireceğiz. İstifa edip etmeme konusunda bir görüşme yapacağız” diye konuştu.

AKŞAM
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..