YALOVA'da, çaldıkları otomobildeki parmak izlerini yok etmek için eldiven takıp temas ettikleri yerleri bezle temizleyen 2 cezaevi firarisi yakalandı. 2 şüphelinin otomobili temizleme görüntüleri bir işyerinin güvenlik kamerası ile kaydedildi.

Yalova Kirazlı Sanayi Sitesi'nde, park edilen 55 DJ 951 plakalı kapıları açık otomobili gören esnaf durumu polise bildirdi. Sevk edilen Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri otomobilin Gaziosmanpaşa Mahallesi'nden çalındığını belirledi. Olay yerindeki güvenlik kameralarını inceleyen polis ekipleri, otomobilin 27 yaşındaki Samet B. ve 22 yaşındaki Mazlum Y. tarafından çalındığını belirledi. Otomobili çalan kişilerin Bilecik Cezaevi'nden firar ettikleri ve 4 ayrı suçtan da daha aramalarının olduğu ifade edildi.

Fiziki takip başlatan ekipler, kısa süre içerisinde cezaevi firarisi olan hırsızları yakaladı. Yapılan çalışma ile firarilere hırsızlıkta yardım eden bir kişi daha gözaltına alındı.

Cezaevi firarilerinin çaldıkları otomobili sanayi sitesinde bir işyerinin önüne park ettikleri ve ardından eldiven takarak parmak izlerini yok etmek için araç içerisinde temas ettikleri yerleri ve aracın kapısını bezle temizledikleri bir işyerinin güvenlik kamerası tarafından görüntülendi. Tüm ayrıntıları düşünen ve delilleri yok etmek isteyen hırsızlar, işyerinin güvenlik kamerasını hesaba katmayınca yakayı ele verdi.

Yalova Adliyesi'nde mahkemeye çıkartılan firariler, polis aracına bindirilirken kendilerini görüntüleyen gazetecilere küfür anlamına gelen el hareketi yaptı. Tutuklanan iki şüpheli cezaevine gönderildi.

Melike Şahin O Projeden Çıkarıldı Melike Şahin O Projeden Çıkarıldı

FOTOĞRAFLI

Cezaevi firarisi hırsızlar parmak izini silerken görüntülendi

Cezaevi firarisi hırsızlar parmak izini silerken görüntülendi

Cezaevi firarisi hırsızlar parmak izini silerken görüntülendi

Cezaevi firarisi hırsızlar parmak izini silerken görüntülendi