İstanbul'da ünlü fenomen Nihal ve Bahar Candan kardeşler, "suç örgütüne üye olma" ve "suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama" suçlarından gözaltına alındı. Emniyette geçirdikleri sorguların ardından, kardeşler adliyeye sevk edildi. Aynı operasyon kapsamında şüpheli Hacı İsrafil S. de adliyeye sevk edilen isimler arasında yer aldı.

Ömer 33. Bölümde Neler Oldu? Son Bölümü İzle Ömer 33. Bölümde Neler Oldu? Son Bölümü İzle

 

aw077442-06.jpg

Candan kardeşler, emniyetteki sorgulamalarda suçlamaları reddetti. Suç gelirlerini aklama ve dolandırıcılık suçlamalarını kabul etmeyen kardeşler, adli sürecin başlamasıyla birlikte mahkemeye sevk edildi.

Nihal Candan, sorgulama sürecinde tutuklu çete lideri Onur Apaydın ile olan ilişkisi ve lüks restoranlarda yapılan tanıtımlarla ilgili sorulara cevap verdi. Apaydın'ın bir dönem erkek arkadaşı olduğunu belirten Nihal Candan, suçlamaları reddederek savunma yaptı.

aw077442-03.jpg

Bahar Candan ise "Bir sabah hesabıma 12 milyon para aktarıldı." paylaşımı üzerine yöneltilen sorulara, yanlışlıkla 12 yazdığını savunarak cevap verdi. Dolandırıcılık ve suç gelirlerini aklama suçlamalarını reddeden Candan kardeşlerin adli süreçte nasıl bir savunma yapacakları merak konusu oldu. Mahkeme süreci, kamuoyu tarafından yakından takip edilmeye devam ediyor.