Ana SayfaAstrolojiBurçların En Titiz Başak Burcunun Genel Özellikleri

Burçların En Titiz Başak Burcunun Genel Özellikleri


Doğum günleriniz kutlu olsun sevgili Başaklar. Başak burcu özelliklerine bakacak olursak; yönetici gezegeni Merkür’dür. Toprak gurubunun değişken burcudur.


Uğurlu günü çarşamba ,uğurlu sayısı 5, Uğurlu taşı, koyu mavi safirdir.Uğurlu kokuları leylak, limon sardunyadır. Uğurlu çiçekleri açelya, sarı menekşe, lavanta çiçeğidir. Temizlik ve toplum tarafından beğenilmek en belirgin özellikleridir. Çekingenliklerini yendikleri taktirde başladıkları işlerde başarı sağlarlar. Dürüst,alçak gönüllü, ölçülü olan başak burcunun en zayıf noktası titizlik ve hastalıklara karşı abartılı korkularıdır.


Sağlıkları ile ilgili en belirgin hastalıkları karın ve bağırsaklardır.


  Olumsuz özelliklerine bakacak olursak, kuruntulu,ince eleyip sık dokuyan, geleneklere aşırı bağlı, önemsiz detaylara fazla takılmadır.


Başak burcu kadınları evcimen yapısıyla evine ve çocuklarına çok düşkündür. alıngan yapısıyla kolayca incinip kuruntulu hale geçmesi çok kolaydır. Kindar değil ama kolay affeymeyen bir yapısı vardı.


Başak burcu erkeği ise inatçı, titiz, detaycı, ve mantıklı olarak tanımlanabilir. Para konusunda tutumlu davranırlar.disiplinsizlikten hoşlanmayan başak burcu erkekleri neşeli ve canlı bir karaktere sahiplerdir.


Bu ayın Ay takvimine bakacak olursak 2 Eylül tarihinde balık burcunda bir dolunay gerçekleşecek. Günlük yaşantımızı temsil eden evde olacak bu dolunayda hayal kırıklıkları yaşamamız olası. Arkamızdan çevrilen işlere ve hakkımızda yapılan dedikodulara maruz kalabiliriz. Ortalarımız ya da partnerlerimizle ilgili çaba sarf etmemiz gerekebilir. 17 Eylül tarihinde yeni başlangıçlara vesile olacak bir yeni ay gerçekleşecek.


17 Eylül tarihinde gerçekleşecek olan yeni ay Satürn gezegenine güzel bir açı yapıyor. Özellikle Toprak gurubunda gezegenleri olanlar, bu yeni ay zamanı daha şanslı bir zaman dilimine girecekler 15 gün içerisindeki zamanı iyi değerlendirin. Toprak gurubu (Başak, oğlak, boğa) burçlarında gezegenleri olanlar.


10 Eylülde Mars gezegeni geri gitmeye başlayacak ve bu geri gidişi 15 Kasıma kadar sürecek. Marsın zorlayıcı bu geri gidiş açısında özellikle 30 Eylül tarihinde tam açı olarak Satürne kare yapacak bu tarih önemli.Yangın,doğal afet,patlamalar gibi konular gündemimize gelebilir. Mars geri giderken hiç kimse ile tartışmaya girmeyin ilk tartışmaya giren kaybeden taraf olur. Özellikle kişisel ilişkilerinizde savaşçı dürtülerinizi bir kenara bırakıp barışçıl olmayı denerseniz kazanan taraf siz olacaksınız.


Başak burcunun yönetici gezegeni Merkür 5 Eylül ve 27 Eylül tarihleri arasında terazi burcunda seyrine başlayacak. Bu dönem içerisinde hak hukuk adalet ve sevgi konuları gündemimizde olacak.
6 Eylül tarihinde ise Venüs Aslan burcuna geçecek. 2 Ekim tarihine kadar olan bu seyirde gösteriş, iddialı görüntüler, sahnede olma hevesi,lüks alışverişler için para harcama eğiliminde olabilirsiniz.

Koç burcu ve yükselen Koçlar


Terazi burcunda seyrine başlayan merkür geçişi size iyi gelecek. Eş, iş, ortaklık kurmak için iyi bir zaman dilimindesiniz. Marsın geri gitmeye başladığı zaman diliminde rekabet konuları gündeme gelebilir. Venüsün Aslan burcuna geçmesiyle sizlerin aşk, hayatı hareketlenebilir. Yaratıcılıklarınız ön plana çıkabilir. Yeni hobilere başlamak adına iyi bir zaman dilimindesiniz. 17 Eylüldeki yeni ay zamanı günlük yaşamınızda, çalışma ortamında sizi destekleyecek. Bu zaman dilimini iyi değerlendirmeniz dileğiyle.


Boğa burcu ve yükselen Boğalar


Marsın geri hareketi sizin gizli saklı ilişkiler, gizli düşmanlar ve inzivaya çekildiğiniz bir alanda gerçekleşiyor. Değişim konuları sizi zorlayabilir. Risk almayı deneyerek korktuğunuz alanlarda dönüşüm zamanı gelmiş. Düşmanlıklar sebebi ile hayatınızdan bazı insanları çıkartabilirsiniz. Aslan burcundaki Venüs sizi emlak için yatırım yapmanız konusunda şanslı yapabilir. Aileden destek alma konusunda iyi bir zaman dilimi. Miras konularında şanslı olabilirsiniz. Çalışma ortamlarınızda eleman almak için uygun zamanlar. Sözleşme yapacaksanız bu süreyi iyi değerlendirin derim.


İkizler burcu ve yükselen İkizler


Mars Sosyal çevrenizi ilgilendiren alanda geri gitmeye başlayacak. Bu zaman dilimi içerisinde arkadaşların sorunları gündeme gelebilir. Kendinizi bir anda onlara yardım ederken bulabilirsiniz. Sürtüşme yaşayacağınız bazı arkadaşlarınızı yeter artık buraya kadar deyip, hayatınızdan çıkartabilirsiniz.Aslan burcuna geçen Venüs sizin iletişim evinizde. Kardeşleriniz ve yakın çevrenizin sizi destekleyeceği zaman dilimi. Yeni projeler başlatıp, eğitimler almak, sözleşmeler yapmak için uygun zaman dilimi.Terazi burcundaki Merkür bekar olanlara aşk getirebilir.Evli çiftler çocuk yapmayı düşünebilirler.


Yengeç burcu ve yükselen Yengeçler


Kariyer evinizde gerçekleşen Mars gerilemesi sizi iş yerinizde zorlayacak. Karşınıza çıkacak zorluklarla mücadele etmeye hazır olmalısınız. Kasım ayına kadar sürecek bu durumda otorite figürleri ile tartışmayın. Kaybeden taraf siz olursunuz. Para evinizdeki venüs size değişik kaynaklardan para kazanma şansı verebilir. bir yatırım yapmak istiyorsanız doğru zaman dilimindesiniz değerlendirin lütfen. Terazi burcundaki Merkür sizi ev, emlak gibi konularda şanslı kılıyor. Bu dönem içerisinde emlak alanında bir yatırım yapabilirsiniz.


Aslan burcu ve yükselen Aslanlar


Venüsün sizin burcunuzda. Aşk konusunda şanslı olabilirsiniz. Para geliş ve gidişinde artışlar olabilir. Marsın sizin hukuk, yabancı ülkeler, üniversite eğitimi konusunu ilgilendiren evde geri gitmesi sizi bu konularda zorlayabilir. Terazi burcundan geçen Merkür sizin kardeşler ve yakın çevrenizle ilgili daha fazla iletişim içerisinde olacağınızı gösteriyor. Sözleşme yapmak için uygun zaman dilimi.

Başak burcu ve yükselen Başaklar


Ortak paralar, ortalıklar, banka kredileri, başkasından beklediğiniz borç geri dönüşleri konusunda zorlanacağınız zaman dilimi. Mars gerilemesi bitene kadar bu konularda eyleme geçmeseniz sizin için iyi olur. Aslan burcundaki venüs sizi bilinç altından gelen korkularla yüzleştirebilir. Bu zaman içerisinde gizli ilişkilere girmek isteyebilirsiniz. Terazi burcundaki Merkür sizin para ile olan ilişkilerinizde diplomatik olmanız konusunda uyarıyor. Bu dönemde istenilen borçların geri ödenmemesi riskine karşılık karşınızdakini incitmeden bu işten diplomatik bir şekilde çıkmanızı sağlayabilir. Bu pandemi döneminde hepimiz Başak burcunun temizlik konusundaki takıntılarını daha iyi anladık.


Terazi burcu ve yükselen Teraziler


Merkür sizin burcunuzda. İletişim konusunda yetenekli Terazi burçları. Sizler her konuyu nezaket içerisinde konuşarak çözmek isteseniz de, karşıt evinizde gerileyen Mars ilişkiler,ortaklıklar konusunda sizi zorlayabilir. Kendinizi anlatmak için fazladan efor sarf edebilirsiniz. Yönetici gezegeniniz Venüs’ün aslan burcunda ve sizin sosyal çevre ve arkadaşlık alanınızda olması size sosyal alanlardan destek verecek. Sevgili Teraziler hem Merkür sizin burcunuzda hem de Venüs Aslan burcunda siz bu ayın şanslı iletişim kuranısınız, ancak yinede ilişkilerinizde dikkatli olmanızda fayda var. Kim bilir belki de giden sevgiliniz geri gelebilir.


Akrep ve yükselen Akrepler


Sağlık ve günlük işleri yöneten evinizde Mars gerilemesi yaşayacaksınız. Daha önce yarım bıraktığınız kontrolleriniz varsa bu süreç içerisinde gözden geçirseniz iyi olur. Koşuşturmayı bir kenara bırakıp kendinize zaman ayırmanızı tavsiye derim. Bırakın işler geç olsun sizin sağlığınız daha önemli. Aslan burcundaki Venüs sizin kariyer evinizde size bazı sorumluluklar konusunda olumlu etkiler veriyor. Herkesin sizi gördüğü alanda ışıltılı bir görüntünüz olacak. Merkürün sizin bilinç altınızı yöneten evde olması kafanızdaki kuruntuları bırakıp belki de gerçeklerle yüzleşme zamanınızın geldiğini göstermekte. Olaylar sizin düşündüğünüz gibi değildir belli mi olur.


Oğlak burcu ve yükselen Oğlaklar


Geri giden Mars sizin Aşk ve ilişkiler evinizde yanlış kararlar almamaya çalışın. Eylül ayından Kasım ayına kadar aşk hayatlarınız biraz karışık. Düşünmeden yeni bir ilişkiye başlayabilir, bir ilişkiniz var sa fevri davranıp ilişkinizi bitirebilirsiniz. Terazi burcundaki Merkür sizin arkadaşlık, dernekler gibi toplumsal yerlerle ilgili olan evinizde. Yeni guruplara dahil olabilir, yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Aslan burcundaki Venüs sizin hukuk ve yurt dışı bağlantılar olan evinizde. Bu konularda şanslı olacağınız bir dönemdesiniz.


Yay burcu ve yükselen Yaylar


Geri giden Mars sizin ev, emlak,arsa gibi taşınmaz malları ve aile içi düzeni gösteren evinizde. Bu dönem içerisinde mülk alımı için zaman olamayacak böyle bir niyetiniz varsa ertelemenizi öneririm. Aile içerisinde doğacak huzursuzluklara dikkat edin. Fevri davranmayın anlayışlı ve sakin olamaya gayret edin. Merkür sizin kariyer evinizde kariyerinizle ilgili önemli ve güzel gelişmeler olabilir. Yeni bir işe başlayabilirsiniz, terfi alabilirsiniz. Aslan burcundaki Venüs başkalarından gelebilecek para kaynakları konusunda size şans verecektir. Bu dönemde banka kredisi almaya uygun zamanlardır. Ortak yatırımlardan para gelebilir.


Kova burcu ve yükselen Kovalar.


Sevgili Kova burçları geri giden Mars sizin iletişim ve yakın çevrenizi ilgilendiren bir evde. Kardeş, kuzen, komşular ile olan ilişkilerinizde dikkat etmelisiniz. Sözleşme,anlaşma imzalarken 2 kere okumalısınız. Trafikte daha dikkatli olmanız zaman dilimi. İlişkiler evinde olan Aslan burcundaki Venüs size yeni bir ortaklık getirebilir ya da ortağınızla aranızda bir sorun varsa çözüme kavuşabilir. Evlenmek için güzel zaman değerlendirin derim. Terazi burcundaki Merkür sizin hak, hukuk ve adalet evinizde bu süreçte sonlanmasını beklediğiniz davalar varsa sizin lehinize sonuçlanması muhtemel. Yurt dışı veya eğitim konularında şanslı zaman dilimleri.


Balık burcu ve yükselen Balıklar


Para konularında zorlanacağınız bir döneme giriyorsunuz. 2 ay harcamalarınıza dikkat ederseniz sonra pişman olmazsınız. Günlük yaşantınız ve yanınızda çalışan, hizmet aldığınız kişiler konusunda güzel zaman dilimleri. Sağlıkla ilgili bir sorununuz varsa iyileşme görebilirsiniz. Miras ve ortaklıklardan gelecek paralar konusunda şanslı bir dönem olabilir. Şimdiye kadar netice alamadığınız miras paylaşımında müzakere sonucu anlaşmalara varıp hissenize düşen payı alabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Must Read

spot_img