İmam Hatiplilerin ’15 Temmuz’ çalışmaları kitaplaştırılacak

0

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine tepkisiz kalmak istemeyen imam hatipliler, okulların açılmasıyla darbe girişimini ve ardından yaşanan olayları konu alan şiir, makale, öykü ve kompozisyonlar kaleme alarak tepkilerini gösterdi.

Süleymanpaşa İmam Konuşmacı Ortaokulu Müdürü Abdullah Şenol, AA muhabirine yaptığı açıklamada, FETÖ’nün darbe girişine karşı okul yönetimi ve öğrencileri olarak tepkilerini uygulamak için böyle bir egzersiz yaptıklarını, darbelere karşısında bir gençlik geliştirmek istediklerini söyledi.

“Onlar yazacak biz kitaplaştıracağız”

Okul yönetimi olarak öğrencilerinin 15 Temmuz’u içten anlamalarını istediklerini aktaran Şenol, “FETÖ’nün hain darbe girişimini öğrencilerimize en doğru bir biçimde açıklama yapmak istedik. Mektep yönetimi olarak hoca arkadaşlarımızın görüşleri doğrultusunda bu konu hakkında bir dizi alıştırma yaptık. Öğrencilerimize bunu nasıl anlatırız nasıl onlara bu şuuru kazandırırız diye. Bunun neticesinde böyle bir çalışmaya yapmaya karar verdik. Onlar yazacak biz kitaplaştıracağız.” diye konuştu.

öte taraftan Süleymanpaşa İmam Konuşmacı Ortaokulunda tahsis yapan Türkçe Öğretmeni Soner Çankaya da 15 Temmuz darbe girişimi kapsamında egzersiz yapan öğrencilerden çok hoş eserler geldiğini aktardı.

Ömer Ural