Çukurca’da 5 terörist öldürüldü

0

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde, “kayda değer yurt içi olaylar”a ilişkin bilgilere yer verildi.

Buna göre, Bingöl’ün Genç ilçesinde devam eden operasyonda, bir terör örgütü mensubu silahı, bir AK-47 kalaşnikof piyade tüfeği ve 2 el bombasıyla yakalandı. Tespit edilen sığınakta, 3 RPG-7 roketatar mühimmatı, 10 el bombası, birer RPG-7 roketatar, tabanca ve telsiz, 3 büyük tüp, 6 sırt çantası ve yiyecek içecek ele geçirildi. Bir el yapımı patlayıcı da kontrollü imha edildi.

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde, emniyet güçlerine saldırı hazırlığında olduğu saptama edilen 5 terörist etkisiz ülkü getirildi.

Çukurca’da süren operasyonda tespit edilen bir mağarada, 3 kalaşnikof piyade tüfeği ve bu silahlara ait 18 şarjör, 20 el bombası, 8 dragunov keskin nişancı tüfeği şarjörü, telsiz ve muhtelif yaşam malzemesi bulundu.

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde emniyet güçlerince yürütülen arazi aramasında ise 368 doçka uçaksavar makineli tüfek fişeği ve muhtelif hayat malzemesi ele geçirilirken, bir el yapımı patlayıcı kontrollü infilak ettirildi.

Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde 2 sığınakta, 2 kalaşnikof piyade tüfeği, bu silahlara ait 12 şarjör ve 150 fişek, bir RPG-7 bazuka, 3 el bombası ve 4 roketatar fişeği ele geçirildi.

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde icra edilen operasyonda da bir el yapımı patlayıcı imha edildi.

Diyarbakır Lice kırsalında ise teröristlerce kullanıldığı tespit edilen tabanca mevzi, sığınak ve barınaklar düzenlenen hava harekatıyla vuruldu.