Ayrım yok… Başsavcının kardeşi de FETÖ’den açığa alındı

1

15 Temmuz darbe kalkışmasıyla ilgili İstanbul’da yürütülen soruşturmaların başındaki isim olan Başsavcı İrfan Fidan’ın hoca kardeşinin de FETÖ soruşturmaları kapsamında açığa alındı.

Ordu’nun Fatsa ilçesindeki Büyük Soy Ortaokulu’nda 10 yıldan uzun süredir Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği yapan İ.F., “FETÖ”yle ilgisi olduğu iddiasıyla açığa alındı. İ.F., 17/25 Aralık 2013 kanunsuzluk soruşturmaları ardından Cemaat ile mesafelenerek sendikadan istifa edenler aralarında yer almıştı.

‘İfade mi verdim, aklandım’

Cumhuriyet Gazetesinin iddialarla ilgili görüşüne başvurduğu Fidan, Cemaat ile bağı olduğuna dair suçlamaları reddetti. “İfademi verdim ve aklandım. Göreve dönmek için bekliyorum” diyen Fidan, “Benimle ilgili söylenenler dedikodudan ibaret. Ağabeyimin savcı olarak baktığı davalardan rahatsız olanlar yapıyor bu nesil dedikoduları. Mağdur olduğunu düşünen kişiler ‘Ben yandım başkaları da yansın’ mantığı güdüyor. Bu suçlamaları kabul etmiyorum. Zaten devlete ait ve gayrı resmen bana bu nesil iddialara ilişkin sorular sorulmadı. Devlette de doküman olduğuna tarafından masumum” dedi.