Kova, ilerici, idealist, zeki ve son derece yaratıcı olmasıyla tanınır - biraz tuhaflıktan bahsetmiyorum bile! Ama Kova kişiliğinde bundan çok daha fazlası var elbette.


Bu işaretin ne anlama geldiğini ve Kova burcunun en iyi ve en kötü özelliklerinin neler olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin. Ayrıca Kova'nın aşkta ve diğer ilişkilerde nasıl ilerlediğini, Kova iseniz ne yapmanız gerektiğini ve Kova değilseniz nasıl ilişki kuracağınızı da inceleyeceğiz.
 
Astrolojide Kova Burcu Nedir?
    •    Tarihler: 20 Ocak - 18 Şubat veya 21 Ocak - 19 Şubat
    •    Sembol: Su Taşıyıcı
    •    Gezegen: Uranüs (başlangıçta Satürn)
    •    Öğe: Hava
    •    Renk: Açık Mavi


Zodyakın 11. burcu olan Kova, Dünya'ya besin getiren Tanrıların sembolü olan Su Taşıyıcı tarafından temsil edilir. Kova burcunda doğan insanların ilerici, bağımsız, zeki, benzersiz ve idealist oldukları söylenir. Temel işaretleri havadır, İkizler ve Terazi ile aynıdır.


Hava gibi, Kovaların da tek ve net bir şekli yoktur ve kategorizasyona meydan okur gibi görünürler. Bazı Kovalar sessiz ve nazikken, diğerleri coşkulu ve enerjiktir. Bununla birlikte, bu iki farklı insan türü bile aynı içsel niteliklerin çoğunu paylaşır.


Birincisi, Kova, özellikle toplum meseleleriyle ilgili olduğunda, derinlemesine düşünerek zaman geçirmeyi sever. Dünya onların istiridyesidir ve onu iyileştirmek ve içindeki diğerlerine yardım etmek için ellerinden gelen her şeyi yapmak isterler. İnsani yanları burada devreye giriyor; Kova burcunun yönetici gezegeni Uranüs'ün temel bir niteliği olan olumlu değişimi başlatmayı özlüyorlar.


Kova burcu için mutluluğun ana anahtarlarından biri zihinsel uyarımdır . Onsuz, çabucak sıkılır ve ilgisiz hale gelirler. Ayrıca düşünmek ve yeniden şarj olmak için bol bol yalnız zamana ihtiyaçları var.


Son olarak, Kova burcu olmak genellikle orijinal ve biraz eksantrik olmak anlamına gelir. Kova burcunun, diğerlerinden biraz tuhaf veya alışılmadık bir şekilde öne çıkmasına neden olsa bile, yaratıcılıklarını ve benzersizliklerini benimsemeleri alışılmadık bir durum değildir. Bu kalite, onları keskin moda, bilimkurgu/fantezi, avangart ve en son teknoloji gibi yeni, ilginç veya "dışarıda" olan her şeye çekme eğilimindedir.

Burçlar 28 Kasım 2023 Nuray Sayarı  Günlük Burç Yorumları Astroloji Burçlar 28 Kasım 2023 Nuray Sayarı Günlük Burç Yorumları Astroloji


Kova burcunun kendine özgü zevkleri ve ilgi alanları , Kova burcundaki en yaygın doğum taşı olan lal taşının (Ocak ayının değerli taşı) renk ve kullanım çeşitliliğinde mükemmel bir şekilde özetlenmiştir .
 
Kova burcunun En İyi ve En Kötü 7 Özelliği


Kova burcunun kişiliğini tanımlamak, bu burcun ne kadar değişebileceğinden dolayı zordur. Bununla birlikte, Kovalar çoğunlukla, bazıları iyi ve bazıları o kadar iyi olmayan bazı temel özellikleri paylaşırlar.

İşte Kova burcunun en iyi ve en kötü yedi özelliği.

Pozitif Kova Özellikleri


Kovalar, genellikle vizyoner olarak tanımlanan, geleceğe yönelik insanlardır . Aynı zamanda çok zeki ve gururla orijinaldirler .
 
#1: Vizyoner


Belki de Kova'nın en belirgin özelliği, hem kendi gelecekleri hem de toplumun geleceği için iddialı vizyonlarıdır. Kovalar son derece ilericidir ve genellikle iklim değişikliğine karşı mücadeleye yardım etmek veya dünyadaki açlık krizini çözmenin yollarını bulmak gibi cömert insani çabalar yoluyla dünyada olumlu bir değişiklik yaratmaya çalışırlar.
Bazen inançlarında biraz dogmatik olabilseler de, dünyanın daha iyi bir yer haline geldiğini görmek için gerçekten ne gerekiyorsa yapacaklardır.
Eylemlerine ve görüşlerine yön veren, şefkatleri ve güçlü adalet duygularıdır. Ayrıca özgürlüğe değer verirler ve onu herkese yaymayı amaçlarlar.
Dünyayı kimin değiştireceğini hiç merak ettiyseniz, en iyi tahminim Kova burcudur!
 
#2: Akıllı


Kova, bir şeyi analiz ederken veya sorunlara olası çözümleri belirlemeye çalışırken düşüncelere dalmaya eğilimli, oldukça zeki, serebral bir işarettir. Her şeyde bir olasılık görürler ve yapabildikleri kadar incelemeye bayılırlar; bu da onları diğer bakış açılarına karşı özellikle hoşgörülü yapar.
Aslında, Kovalar genel olarak büyük resmi düşünürler ve en iyi problem çözücülerden bazılarıdır . Bazen kendi düşünceleriyle biraz dikkatleri dağılabilir, ancak genel olarak, bir soruna veya soruya tarafsız, iyi araştırılmış bir yanıt istiyorsanız başvurabileceğiniz harika insanlardır.
 
#3: Orijinal


Kova burcunda doğanlar, tipik olarak şimdiye kadar tanışacağınız en eşsiz ve orijinal insanlardan bazılarıdır ve onlar da olmaktan gurur duyarlar!
Kova burcu yenilikçidir ve yaratıcı projeler, iş çözümleri vb. söz konusu olduğunda kalıpların dışında düşünmekten korkmazlar . Aslında, toplum da dahil olmak üzere her şeyi daha iyi hale getirmek için devrimci fikirleri ve yaklaşımları belirleyebilmekten gurur duyuyorlar.
Bu özgünlük, Kova burcunun yaratıcı zihinlerine kadar uzanıyor: birçoğu sanata düşkün ve resim ve yazı gibi uğraşlarla kendilerini ifade etmeyi seviyor.
Kovalar, kişisel yaşamlarında genellikle biraz (veya çok) eksantrik olarak tanımlanır, ancak bu, çoğu değilse de çoğu kişinin benimsemeye istekli olduğu bir etikettir. Sonuçta, sıradan sıkıcıdır!

 

Olumsuz Kova Özellikleri


Kova burcunun en iyi özelliklerini gözden geçirdiğimize göre, en kötülerinden bazılarına bakmanın zamanı geldi.
 
#1: Soğuk


Kovalar, olaylara daha pragmatik ve daha az duygusal bakma tarzları nedeniyle soğuk ve duyarsız görünebilirler. Aşırı analiz etme eğilimleri onları dünyadan ve çevrelerindekilerden ayırır ve diğerlerinin Kova burcunun katı düşünce sürecinden rahatsız olmalarına neden olur.
Kova için, kişisel olmayan veya mesafeli görünmek, durum ciddiyse veya yoğun bir şekilde duygulara bağlıysa büyük bir sorun teşkil edebilir. Yanlışlıkla önemli insanları sizden uzaklaştırmak istemezsiniz!
 
#2: Küçümseme


Kova daha zeki burçlardan biri olabilir, ancak bu derin düşünme eğilimi bazı durumlarda küçümsemeye yol açabilir. Kovalar genellikle düşündüklerinin doğru olması gerektiğine ve dolayısıyla diğer herkesin yanlış olduğuna ikna olurlar.
Genellikle bir Kova, fikirlerinin "gerçek" olduğuna gerçekten inandıkları için biriyle aşağılayıcı konuştuklarının tamamen farkında değildir. Ve bir kez karar verdikten sonra, onu değiştirmek zor olabilir.
Doğal olarak, bu özellik bir Kova ile çözüm önermeye veya fikir alışverişinde bulunmaya çalışan insanlar için büyük bir hayal kırıklığı kaynağı olabilir , çünkü bu onları entelektüel olarak aşağı ve eşit gibi hissetmelerine neden olur.
 
#3: Aşırı İdealist


Vizyoner olmak Kova burcunun en iyi özelliklerinden biri olsa da, aynı zamanda onların düşüşlerinden biridir. Neden? Kovalar fazla idealist olduklarında, genellikle kendilerini mükemmelden daha azının işe yaramayacağına inanırken bulurlar ve bu, bu yüce, bazen imkansız olan standarda ulaşamadıklarında tatminsizliğe, hüsrana ve hatta depresyona yol açabilir.
Çoğu durumda, bu idealizm, Kova burcunun kendini beğenmiş olmasına ve hatta konu pratikte yapabilecekleri şeyler olduğunda biraz hayal görmesine neden olur.
 
#4: Tahmin edilemez


Kova burcu tamamen değişimle ilgilidir, genellikle daha iyiye doğru değişir - ancak bazen bu kalite öngörülemezlik olarak ortaya çıkabilir. Kovalar genellikle duygusuz görünebilirler, ancak bunun nedeni, duygularını (okuyun: öfke), görünüşte hiçbir yerden çıkmayan hızlı, ani patlamalarla salıverme eğiliminde olmalarıdır.
Bu huysuzluk, özellikle hayatlarında kendileri de dahil olmak üzere çok fazla baskıyla karşılaşan birçok Kova burcu için bir sorundur. Kova duygusal olarak savunmasız olmayı sevmez, bu yüzden bir şey onları gerçekten sinirlendirdiğinde, bu genellikle zaman içinde derlenen birkaç farklı şeyin sonucudur.