Son zamanlarda, bazı sosyal medya fenomenlerinin kara para aklama suçuna karıştıkları ortaya çıktı. Dilan ve Engin Polat çiftinden sonra, bu kez de Nihal ve Bahar Candan hakkında bir inceleme başlatıldı.

Başlatılan soruşturma kapsamında Nihal ve Bahar Candan kardeşler tutuklandı. Ancak, hapishaneye gönderilen Candan kardeşlerin cezaevinde sorun çıkardığı bilgisi elde edildi.

6559b8653b464649-w1200xh1500.jpg

Cezaevine sevki sırasında, Bahar Candan, "Asıl suçlular dışarıda, beni çekiyorsunuz. Ünlü olduğum için cezaevine giriyorum" şeklinde bir açıklama yaparak dikkat çekti. Cezaevine gittikten sonra ise infaz memuruyla tartıştığı belirtildi.

"Nihal sürekli ağlıyor, Bahar infaz koruma memurlarıyla sürekli bir tartışma halinde" diyen gazeteci Emrullah Erdinç, soruşturmayı yakından takip eden isimlerden biri oldu. Erdinç, "Nihal'in cezaevinde çok sık ağladığını, sürekli ağladığını ve hiç konuşmadığını; ancak Bahar Candan'ın biraz daha agresif olduğunu ve infaz koruma memurlarıyla sürekli bir tartışma halinde olduğunu öğrendim" şeklinde konuştu.

Gazeteci, Candan kardeşlerin cezaevi ortamına bir türlü alışamadıklarını da ekledi. Bu gelişmeler, sosyal medya fenomenlerinin yasal sorumluluklarına dikkat çekerek kamuoyunda geniş bir yankı buldu.

Burak Kut'un kayınvalidesi hayatını kaybetti Burak Kut'un kayınvalidesi hayatını kaybetti