Ana SayfaAstrolojiAstrolojide 12. Ev Ne Demek?

Astrolojide 12. Ev Ne Demek?

Astrolojideki 12.ev bir anlamda bizim bilinç dışı yönümüzü, mistik yapımızı, evrenle bütünleşen karma döngüsü ve gizli arzularımızı ve mahrem duygularımızı yansıtır. Neptün ve balık tarafından yönetilen 12.ev gizli düşmanlarımızı hayata dair gizli korkularımızı ve güçsüzlüğümüzü ve bunlarla nasıl başa çıktığımızı, bağımlılıklarımızı(alkol, uyuşturucu gibi), mistisizme olan yönelişimizi simgeler. Bireysel olarak egomuzu değil evrenle bütünleşmemiz gerektiğini ve onunla bir olduğumuzda daha makul bir hayat yaşayacağımızı ifade eder. Bu yüzden genel olarak bilinçaltı ve psikoloji kuramlarından çokça etkilenmiştir.
12.Ev’in Psikolojiyle Bağıntısı
Rüyalar, hayaller, sezgiler, bilinçaltı tarafından yönetilen 12.ev’in doğal olarak psikoloji bilimiyle yakından bir bağıntısı vardır. Freud tarafından ortaya atılan bilinçaltı kuramı ve Jung un kolektif bilinç dediği evrenle bir olma, bizimle beraber yaşayan ya da bizden önce yaşayan tüm insanlarla beraber kolektif bir bilince sahip olduğumuz kuramı 12.Ev’le yakından alakalıdır. 12.Ev’i güçlü olan kişiler başkaları tarafından yönlendirilmeye ve belirsiz ve etki altında kalan kişilik yapıları sergilemeye müsaittir. Daha anne karnında başlayan annenin fiziksel ve duygusal acıları, etkileşimleri ve deneyimleri de 12.Ev’de yansıtılır. Bir nevi insanın kara kutusudur da diyebiliriz bu yüzden 12.Ev için. Genel olarak psikolojik rahatsızlıklar ve zayıflıklar da 12.Ev ile bağdaştırılmaktadır. Bu yüzden 12.Ev psikolojiyle yakından alakalıdır.


Şans ve 12.Ev
Daha önce bahsettiğimiz durumlardan dolayı şans haritamızı da önemli ölçüde etkilenmektedir 12.Ev. Daha anne karnından itibaren yaşadıklarımız ve kolektif bilinçle birlikte gelen duyularımız ve diğer insanlardan ne kadar etkilendiğimiz 12.Ev e göre şekillenir. Bu yüzden şans kapılarımız bu evle yakından bağlantılıdır. Bizden çok önce yaşamış aile büyüklerimizin bile karmasının saklı olup şansımız üzerine etki etmesini bu evle açıklayabiliriz. Bizden ve bizim yaptıklarımızdan bağımsız olan şans faktörü anne karnına düştüğümüz andan itibaren bizimle birliktedir. 12.Ev şans kapılarımızın ne kadar açık ya da kapalı olduğunu belirleyen ev olarak da bilinir astrolojide.
Mahremiyet 
Astroloji birçok duruma açıklık getirebilir. Bunlardan biri de mahrem yaşamımızdır. 12.Ev aynı zamanda gizli kalmış arzularımızı, cinsel yönümüzü, bastırılmış duygularımızı ve insanlardan sakladığımız yönümüzü ortaya koyar. Ortada hiçbir neden yokken bazı insanlar sevilmez veya itici bulunur. Bunun sebebi 12.Ev’lerinde sakladıkları mahrem yönlerinin enerji vasıtasıyla hissedilmesi ve toplum arasında ’’kötü elektrik alıyorum’’ şeklinde tabir edilen insanların 12.Ev dolayısıyla sahip oldukları bazı özelliklerdir. Bir insanın iyi mi kötü mü olduğu eline fırsat geçinceye kadar anlaşılmaz. İşte 12.Ev bu fırsatların yaratacağı potansiyel davranışlarımıza yön veren evdir. Bu yüzden ortada hiçbir neden yokken bazı insanları severiz ve bazılarından kaçınırız. İnsanların mahrem hayatlarında ve duygularında neleri taşıdıklarını ve sakladıklarını bilemeyiz belki ama bunu hissederiz. İşte bu aldığımız negatif ya da pozitif elektrik de 12.Ev’le ilgilidir. Kimse sınanmadığı günahın masumu değildir lafının açıklanabileceği en güzel ev 12.Ev’dir çünkü burası potansiyel iyilik ya da kötülük kapasitemizi yansıtır.
CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Must Read

spot_img