Karşılaşma oldukça çekişmeli başladı. İlk dakikalarda tutuk bir oyun sergileyen Anadolu Efes'e karşın, Zalgiris Kaunas oyuna hızlı başladı ve 8. dakikada 14-6 öne geçti. Ancak, Anadolu Efes, Clyburn'ün etkili performansıyla oyuna geri döndü ve ilk periyotu 14-13 geride tamamladı.

İkinci periyotta Anadolu Efes, organize hücumlarla sayılar buldu ve 14. dakikada skoru 25-16'ya getirdi. Kontrolü elinde tutan Anadolu Efes, devre arasına 38-26 önde gitti. Maçın ikinci yarısına da hızlı başlayan Anadolu Efes, 22. dakikada farkı 18 sayıya çıkararak skoru 44-26 yaptı. Ancak, Zalgiris Kaunas, Smits, Dimsa ve Manek'in etkili oyunuyla farkı eritmeye başladı. Son çeyreğe 51-46'lık Anadolu Efes üstünlüğüyle girildi.

Zalgiris Kaunas, son periyotta dış atışlardan bulduğu sayılarla öne geçti ve 32. dakikada skoru 54-53 yaptı. Ancak, Anadolu Efes, Thompson, Clyburn ve Larkin'in basketleriyle tekrar üstünlüğü ele geçirdi. Maç son dakikalara girerken farkı 2 sayıya (74-72) indiren Zalgiris Kaunas, son hücumunda eşitliği sağladı ve normal süresi 74-74 berabere tamamlandı.

Kasım Ayında En Çok Satan Araba O Oldu Kasım Ayında En Çok Satan Araba O Oldu

Uzatma bölümünde de büyük bir çekişme yaşandı. Son dakikaya 82-82 eşitlikle girilen maçta Anadolu Efes, Zizic ve Larkin'in basketleriyle skoru 86-82 yaparak galip geldi. Bu sonuçla Anadolu Efes, 3. galibiyetini elde ederken, Zalgiris Kaunas ise 4. kez mağlup oldu.