EMNİYET Genel Müdürü Selami Altınok, devletin tüm hainlerin üstesinden geleceğini belirterek, "FETÖ'süydü, DEAŞ'ıydı, PKK'sıydı, DHKP-C'siydi aklınıza ne gelirse gelsin, hepsi beraber de gelse Allah'ın izni ile biz bu hesabı göreceğiz" dedi.

Erzurum Polisevi'nde şehit aileleri için düzenlenen iftara, Vali Seyfettin Azizoğlu, eşi Nilgün Azizoğlu, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok ve eşi Gülhan Altınok, Ak Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, 9'uncu Kolordu Komutanı Tümgeneral Mehmet Özoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, İl Jardarda Komutanı Albay Mustafa Çelik, emniyet mensupları ve şehit aileleri katıldı. Yemeğin ardında edilen dua sonrası Selamı Altınok şehit ailelerine bir konuşma yaptı. Terör örgütleriyle 24 saat mücadele edildiğini söyleyen Altınok şunları söyledi:

"Bu devlet hainlerin hepsinin üstesinden teker teker gelecek. Hiçbir zaman biz şüpheye, acziyete, yeise düşmedik. FETÖ'süydü, DEAŞ'ıydı, PKK'sıydı, DHKP-C'siydi aklınıza ne gelirse gelsin, hepsi beraber de gelse, Allah'ın izni ile biz bu hesabı göreceğiz. Niye göreceğiz, devletimiz, yönetenlerdeki irade çok güçlü. Bu millete kimse hainlik yapmayacak. Hainlik yaparsa mutlaka ve mutlaka hesabını vermek zorunda olduğunu bilecek. Kim olursa, ne amaçla olursa olsun, Allah'ın izniyle kendi adımıza konuşuyorum, 271 bin kahraman silah arkadaşımla, aslan parçası kardeşimle, biz 24 saat mücadele veriyoruz. Bu mücadeleyi verirken kardeş kuruluşumuz jandarma teşkilatıyla iç içe, gönül gönüle mücadele ediyoruz. Birimizin boğazından bir lokma geçtiğinde, öbürü rahatsız oluyor. Onun da boğazından bir lokma geçsin düşüncesiyle çalışıyoruz. Devletin güvenlik algısını yöneten kim varsa, birlik ve beraberlik içerisinde iyi bir orkestra şefimiz var, o şefin koordinesinde Allah'a hamd olsun çok güzel sınavlar veriyoruz. Allah bu millete şehit acısı, farklı acılar yaşatmasın. Bu milletin başından bayrağı, kulaklarından da ezan sesini eksik etmesin. O eksik olmasın, birlik beraberlik devam etsin diye biz mücadeleye devam edeceğiz."

FOTOĞRAFLI

Altınok: Allah'ın İzniyle Biz Bu Hesabı Göreceğiz

Herkes Spotify Listesini Paylaşıyor Ama O 1500 kişi İşten Atıyor Herkes Spotify Listesini Paylaşıyor Ama O 1500 kişi İşten Atıyor

Altınok: Allah'ın İzniyle Biz Bu Hesabı Göreceğiz