Ana SayfaAstrolojiAkrep Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Akrep Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Akrep burcu astroloji de sekizinci burçtur. 23 Ekim ile 21 Kasım arası doğan kişiler akrep burcuna girerler. 
Akrep Burcunun Genel Özellikleri
Elementi sudur. Şanslı sayıları 8, 11, 18 ve 22 olarak geçmektedir. Yönetici gezegeni Plüton olarak geçmektedir. Renkleri kırmızı, bordo ve siyahtır. Uğurlu taşları Yakut, Opal ve Lal’dır. Güçlü yanları güçlü beden ve psikoloji, sabır ve sükut olarak sıralanabilir. Zayıf yanları ise kıskançlık, pasif-agresif tutum ve bencilliktir.
Akrep Burcunun Kişisel Özellikleri
Tutkulu ve iddialı kişilerdir. Gerçeği öğrenene kadar araştırırlar ve sonuca ulaşırlar. Gerçeğin farkına varırlar ve hedeflere odaklanırlar. Kararlı ve belirleyici yapıları vardır. Akrep burcu yanlış anlaşılan gizemli bir burçtur. Doğaları gereği kapalı kutu gibidirler ve genelde yüzleşmeye cesaret edemezler. Akrep enerjisinin özü çekici, tutkulu, sadık, koruyucu, güvenilir, dikkatli, güçlü, karizmatik, kıskanç,
takıntılı, ketum olarak sıralanabilir. 


Akrep Burcunun Olumsuz Özellikleri
Akrep burçları hatalarını asla kabul etmezler, hep kendiler haklıdır. Her şeyi sürekli didiklerler. Kuşku ve kuruntuları vardır. Sadakatsiz ilişkiler yaşayabilirler. Herkesi kontrol etmeye çalışırlar, kendilerine danışılmadan işe kalkışılırsa çok sinirlenirler ve ani tepki verirler. Olayları ve durumları işlerine geldikleri gibi değerlendirirler. Kimseye güvenmezler. Davranışların çoğunda ince hesap yatar. Akrep burcunun yanında kimse tam manada özgür olamaz çünkü akrep burçları hep denetler, merak ederler. Akrep burçları yasak ve gizli olan her şeyi öğrenmek isterler, başkalarının işlerine sürekli karışırlar. 
Akrep Burcu Kadını Genel Özellikleri
Akrep kadını sonsuz aşkın peşindedir. Uzun yıllar partnerine sahip çıkar ve sadık kalır. Karşı taraftan gerekli güveni aldığı zaman kendi iç halini çok iyi açabilir. Akrep kadını Zodyak’ta cinselliği en fazla önemseyen bir burçtur. Aradığı cinsel çekimi yakaladığı zaman cinselliği yaşayabilir ya da rastgele pek çok cinsel ilişkiye girebilir. Çoğu akrep kadını aşkın hayatına bir kez gireceğine inanır ve o şanslı kişiyi bulduğunda her halinde sever. Yanlış ilişkilere kendini kaptırabilir ve yılları gidebilir. Arkadaşlık ilişkilerinde iyidir, haddini aşmaz nerede duracaklarını bilir. Yardımseverdir ellerinden ne gelirlerse onu yapmaya hazırdırlar. Arkadaşlık ilişkilerinde düzeyli oldukları için çok sayıda arkadaşları vardır. Akrep burcu kadınına parfüm, çiçek gibi hediyeler alınabilir. 
Akrep Burcu Erkeği Genel Özellikleri
Akrep burcu erkeği, akrep burcu kadınına göre aşka daha açıktır ve çok fazla çeşitlilikte ilişki yaşamaya çalışırlar. Sözel zekaları gelişmiştir bu sebeple Edebiyata ve sinemaya açıktırlar. Aşık oldukları zaman sevdikleri kadına yıllarca sadık kalırlar. Zaman zaman takıntılı ve şüpheci yaklaşım takılırlar. Partnerlerinin üzerine çok düşerler. Akrep burcu erkeğinin karmaşık ilişki yaşama olasılığı yüksektir. Bu durum aşk ve arkadaşlık ilişkilerinde de geçerlidir. İlişkileri hakkında çok konuşmazlar ve gizemli bir hava katarlar. Akrep burcu erkeğine günlük hayatta kullanabilecekleri saat, cüzdan, kemer, gömlek gibi hediyeler alınabilir. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Must Read

spot_img