Ana SayfaYaşamAdalet Bakanlığı Personel Alımını Ne Zaman Yapacak?

Adalet Bakanlığı Personel Alımını Ne Zaman Yapacak?

Adalet Bakanlığı son dakika olarak duyurduğu ilanda adliyelerde, bakanlık merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 12 bin 713 personel alımı yapılacağını açıkladı. Farklı birçok alanda istihdam edilmek üzere personel alımı yapılacak. Buna göre Bakanlık bünyesine toplam 17 unvan ve kadroda alım olacak. Peki Adalet Bakanlığı personel alımı ne zaman, başvuru şartları nelerdir?

Adalet Bakanlığı Personel Alımını Ne Zaman Yapacak?

Kadrolara başvurular 1 Temmuz Pazartesi başlayacak, 16 Temmuz’a kadar sürecek.

Adalet hizmetlerini daha etkin ve hızlı hale getirmeyi hedefleyen atamalara ilişkin detaylı bilgi Bakanlığın internet sitesinden edinilebilecek.

BAKAN AÇIKLADI TOPLAM 12 BİN 713 PERSONEL ALINACAK!

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül de “Bu yıl içerisinde Bakanlığımız bünyesinde 12 bin 713 personel istihdam edeceğiz” açıklaması yaptı.

Bakan Gül, “İnfaz koruma memuru, zabıt katibi, sosyal çalışmacı, psikolog, şoför gibi çeşitli kadrolar için başvurular 1 Temmuz-16 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Aramıza yeni katılacak çalışma arkadaşlarımıza ve teşkilatımıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Adalet Bakanlığınca, adliyelerde, bakanlık merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 12 bin 713 personel alımı yapılacak. Bakanlığa atamalara ilişkin detaylar, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, Personel Genel Müdürlüğü, İcra İşleri Dairesi Başkanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünün merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere 12 bin 713 personel alımı gerçekleştirilecek.

Bakanlık bünyesine toplam 17 unvan ve kadroda alım olacak. Alım yapılacak branşlar ise zabıt katibi, mübaşir, şoför, aşçı, teknisyen, avukat, hizmetli, psikolog, sosyal çalışmacı, istatistikçi, icra katibi, öğretmen, veteriner, infaz ve koruma memuru, cezaevi katibi, hemşire ve kaloriferciden oluşacak.

6 bin 126 kişiyle en fazla personel infaz ve koruma memurluğu kadrosuna alınacak. İnfaz ve koruma memurluğunu 3 bin 71 personelle zabıt katipliği, bin 169 personelle mübaşirlik, bin 99 ile sözleşmeli icra katibi takip edecek.

kaynak:sabah.com.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Must Read

spot_img