Ana SayfaSağlık3 Gün Aç Kalma Diyeti Nasıl Yapılır

3 Gün Aç Kalma Diyeti Nasıl Yapılır

Günümüz insanı gerek fazla kilolardan kurtulmak gerekse sağlıklı bir şekilde zayıflamak için birçok diyet uygular. Güzel bir görünüm elde etmek  ve daha sağlıklı olmak için zayıflama çoğu kişinin hayalidir.
Diyet ile zayıflamak isteyenlerin tercih ettiği uygulamalardan şu sıralar en popüler olanlardan bir tanesi üç günlük açlık orucudur. Bu diyet şekli kişinin zayıflamasına yardımcı olduğu kadar onun sağlığı açısından da oldukça yararlıdır.
3 Gün Aç Kalma Diyeti Neden Faydalıdır
Kirlenen hava, katkı maddeleriyle bezenmiş yiyecekler, radyasyon gibi birçok etken insan vücudunun işleyişini bozmaktadır. Üstelik tüm bunlar çağımızın hastalığı olan obezitenin yaygınlaşmasında büyük pay sahibidir. Mide tıka basa, durmadan birçok yiyecek ve içecek ile meşgul edilirken, vücudumuz bünyesinde toplanan zararlı maddeleri dışarıya atmakta zorlanır.
Vücudu Normal işleyişine sokmak zayıflama metotları arasında en iyisidir. Bilimsel verilere göre uzun süre aç kalan vücut işe bünyesindeki yağ ve karbonhidratları yakmakla başlayacağından bu şekilde kilo vermek oldukça sağlıklı olacaktır. 
Üç Gün Aç Kalma Diyetinin Yapılışı
   
Üç günlük açlık orucu yapmadan evvel zihinsel olarak buna hazırlanmak ilk yapılması gerekendir. Belli öğünler halinde beslenme alışkanlığı geliştirmiş kişinin iradesi bu noktada önemlidir. Lakin korkuldu gibi üç günlük açlık orucu kişiyi halsiz ve bitkin yapmaz. İlk gün biraz zorlanma olsa da vücut alışınca açlık orucuna rahatlıkla devam edilebilir.
Üç günlük açlık orucu başka bir sıvı almadan sadece su ile yapılan bir diyettir. Tam yetmiş iki saat sürer. Besin maddeleri içeren meyve suyu vs. başka bir içecek türü bu diyette su yerine geçmez! Suyun sıcaklığı ve miktarı önemli değildir. İhtiyaç oranında tüketilir.
Vücuda besin girmediği için terleme gibi durumlar dışında kişinin sıvı ihtiyacı bu süreçte minimuma düşer, İhtiyaç duyulmazsa normal zamanlardaki gibi sıvı tüketmemek gerekir
3 Günlük Açlık Diyeti Zararlı mıdır
Şeker ve kalp hastaları için sakıncalı yönleri olmakla birlikte doktora danışmakta fayda vardır. Tarihte birçok insan günlerce açlık oruçları tutmuştur. Üç günden daha fazla açlık orucu tutan insan sayısı oldukça fazladır. Lakin gerekli yöntemler bilinmeden yapılan daha uzun açlık oruçları konusunda dikkatli olmak gerekir.
CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Must Read

spot_img