18 Mayıs Pazartesi Günü 15 İlde Bankalar Kapalı Olacak

Önümüzdeki cumartesiden itibaren 15 ilde 4 gün uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasından ötürü 18 Mayıs 2020 Pazartesi günü banka şubeleri açık olacak mı ve bankacılık işlemleri yapılıp yapılmayacakmıherkesin merakı. Bu merak edilen konuya Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu cevap verdi.

Sokağa çıka yasağının uygulanacağı Büyükşehir statüsündeki Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak’da bankalar için şöyle karar verildi.

Türkiye Bankalar Birliği’nin açıklaması şöyle “Bakanlık kararı gereği 15 ilde 18 Mayıs Pazartesi günü banka şubeleri kapalı olacaktır. Kısıtlama kapsamındaki 15 ilde yerleşik olan ve edimlerini yerine getirmek isteyen müşteriler, her türlü bankacılık işlemini şube dışı kanalları kullanarak yerine getirebilecektir.

Bankalara, bu müşterilerin edimlerinin 20 Mayıs 2020 tarihine ötelenmesi tavsiye edilmiştir. Ayrıca, bankalardan 15 ilde yerleşik müşterilerin 18 Mayıs 2020 tarihli ödemelerine ilişkin olarak Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi’ne yapılan bildirimlerin Risk Merkezi Genelgesi’nin Mücbir Haller Uygulamasına göre yapılması istenmiştir.” denildi.