Oğlumu Sevmediğim İçin Boğarak Öldürdüm

Hastanede Koronavirüs tedavisi gören 5 yaşındaki oğlunu boğarak öldürdü ve sosyal medyada ” dünyay bel bağlamayın” diye paylaşım yaptı.

Bursa’da Bölgesel Amatör Lig takımlarından Yıldırımspor’da oynayan eski Süper Lig futbolcusu Cevher Toktaş’ın, Hastanede Koronavirüs tedavisi gören 5 yaşındaki oğlunu boğark öldürdükten sonra yaptığı paylaşım ortaya çıktı. Eski futbolcu Cevher Toktaş’ın, boğarak öldürdüğü oğlunun mezarının fotoğrafını sosyal medya hesabından “Dünyaya bel bağlamayın” sözleriyle paylaştığı öğrenildi.

DOĞDUĞUNDAN BERİ SEVMEDİM

Benim 2 oğlum var. Ölen küçük oğlumu doğduktan sonra hiç sevemedim. Neden sevmediğimi de bilmiyorum. O gün oğlumu boğarak öldürmemin sebebi, sadece onu sevmemektir. Herhangi bir sağlık problemim ya da ruhsal bir sıkıntım yok. Eşim ve diğer çocuğumla aramda herhangi bir sıkıntı yok. Oğlumun normal öldüğünü suç uydurarak üstlenmiş değilim, gerçek neyse onu söylüyorum. Oğlumun ölümü ihmal sonucu olmamıştır. Oğlumu kendim boğarak öldürdüm.”

Polise verdiği ifadesinde 5 yaşındaki oğlunun, olaydan 2 hafta önce öksürmeye başladığını belirten eski futbolcu Cevher Toktaş, “Koronavirüs tedbirlerinden dolayı oğlum Kasım’a virüs bulaşır korkusuyla hastaneye götürmedim. Oğlumun hastalığı geçmeyince anneme ait otomobil ile 23 Nisan 2020’de Dörtçelik Çocuk Hastanesi’ne götürdüm. Doktor oğlumu muayene etti ve koronavirüs şüphesiyle hastaneye yatırdı. Oğlumun yanında refakatçi olarak ben kaldım ve hastaneye yattıktan 2 saat sonra, odada sadece ikimiz kalınca sinir krizi geçirdim ve boğdum” dedi.

Cevher Toktaş cinayeti nasıl işlediğini şöyle anlattı.”Yatakta sırt üstü yatan oğlumun üstüne yastık bastırdım. Yaklaşık 15 dakika boyunca yastığı hiç kaldırmadım. Bu arada oğlum çırpınıyordu. Ancak ben yastıkla baskıya devam ettim.

Daha sonra oğlum hareketsiz kalınca yastığı çektim. Şüpheleri üzerimden atmak için, ‘doktor’ diye bağırmaya başladım. Ardından doktor ve sağlık görevlileri odaya geldi. Onlar da gelip oğluma müdahale ederek, yoğun bakım ünitesine aldılar. Oğlum 1,5 saat yoğun bakım ünitesinde kaldıktan sonra ölüm haberini aldım” dedi.