Kova Burcu Kadın ve Erkeğinin Genel Özellikleri

  0
  97

  Kova Burcunun Özellikleri Nelerdir?

  Kova burcu astroloji de on birinci burçtur. 21 Ocak ve 19 Şubat tarihleri arasında doğanlar kova burcu olarak adlandırılır. Hava grubu burcu olarak geçerler.

  Kova Burcu Genel Özellikleri

  Sembolü kovadır, elementi hava, yönetici gezegeni Uranüs’tür. Uranüs özgünlüğün gezegenidir. Renkleri turuncu, gece mavisi ve yeşildir. Uğurlu sayıları 4, 7, 11, 22 ve 29’dur. Uğurlu taşları Ametist, Zirkon, Akuamarin, Obsidyen ve Yeşim’dir. Gizli tutkuları tamamen özgür olmak. Zayıf yanları mesafeli olmak, heveslerinin çabuk kırılması ve alıngan olmaları. Güçlü yanları özgün fikir üretirler ve hızlı öğrenirler.

  Kova Burcunun Olumlu Özellikleri

  Arkadaş canlısı yanları vardır. İyi arkadaş, dost ve dinleyici olurlar. Farklı düşünmeyi farklı olmayı isterler farklılıktan hoşlanırlar. Yaratıcıdırlar, yeteneklerini farklı alanda kullanırlar. Lider olma potansiyeli taşırlar. Keşif yapmayı severler, araştırmacı ruhları vardır. Güvenilir insandırlar. Yeniliklere her zaman açıktırlar. Çok iyi iletişim kurarlar. Herkesin iyiliğini isterler. Bağımsız, özgün, insani ve adil insanlardır. Dünyanın daha iyi bir yer olması için çabalarlar. Hayatında yer alan partnerlerinin, arkadaşlarının hayatlarına renk katarlar.

  Kova Burcunun Olumsuz Özellikleri

  İnatçı yapıları vardır. Kendi fikirlerinin kabul edilmesini ve gerçekleştirilmesini isterler. Açık sözlüdürler ve bu yüzden karşı tarafı kırabilirler. Çoğu zaman huysuz yanları ve dengesiz tavırları olabilir. Fikirlerinden vazgeçmezler ve sonuna kadar savunurlar. Derin duygulardan ve bağlanmaktan korkarlar. Zaman zaman her şeyden şikayet ederler. Aldırmazlar, ne zaman ne yapacakları belli olmaz. Çok fazla rahat davranırlar.

  Kova Burcu Kadını Özellikleri

  Kova kadınlarının soğuk cazibesi vardır. Yanınızda otururken bile ruhları sizden çok uzaklıkta olabilir. Gerçekten aşık oldukları ilişki zihinsel ilişkidir. Önemli olan ilişkide hissettikleri değil gelecekteki planlarıdır. Kova kadınları ilişkide kişisel alana sahip olmak isterler. Kendi hayatları konusunda kendileri karar verirler. Bağımsız burç olan Kova kadınları, uzun süre aynı yerde kalmayı istemezler. İletişim önemlidir, güçlü bir zeka dikkatlerini çeker. Herhangi bir toplumsal standarda uymazlar, sınırlarda yaşamayı severler. Yoksulluk, dünya sağlığı ve eşit haklar gibi konularda katkıda bulunmayı severler. Kova kadınları protestolarda ve mitinglerde oldukça fazla yer alırlar. Kova burcu kadınına görmedikleri bir hediye almak daha mantıklı olacaktır. Kova kadınına onun gibi benzersiz ve sıra dışı bir hediye almak daha iyi bir seçim olacaktır.

  Kova Burcu Erkeği Özellikleri

  Kova erkekleri, değişik ve tuhaf espri anlayışına sahiptirler. Espri anlayışlarını flört ettikleri kişiye karşı yaparlar ve aynı anda birçok kişi ile flört ederler. Kova erkekleri toplumun standartlarına ve beklentilerine karşı çıkarlar, özgür ruhludurlar. Sıra dışı insanlarla birlikte olmayı tercih ederler. Kova burcu erkekleri birçok insan tarafından merak edilirler fakat çok az insan ile anlaşırlar. Radikal fikirlere sahiptirler. Zaman zaman dışlanmış gibi hissederler. Kendileri gibi düşünen, davranan insanlarla olmayı tercih ederler. Hediye alma konusunda güzel bir tıraş makinesi iyi seçim olacaktır.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz