Soylu: 10 Bin Polis Alacağız

  0
  37

  İçişleri bakanı Süleyman Soylu konuk olduğu televizyon programında 10 bin polis alınacağını açıkladı.

  Süleyman Soylu, katıldığı bir televizyon programında POMEM alımlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Soylu, 70 baraj puanının 50 ve 55’e çekilebileceğini söyledi ancak bu durumda eleme kriterlerini uzayacağını aktardı.

  Şu anda 4 ay içerisinde polis yetiştirildiğini kaydeden Bakan Süleyman Soylu, ilerleyen dönemlerde bunun 6 ve 8 aya çıkarılmasının ön görüldüğünü kaydetti.

  Bu noktada KPSS barajlarında 60-65 puana düşürülmesinin gündeme gelebileceğini anlattı. Polis Alımlarında Yaş Şartı Ne Olacak? Yaş şartı konusuna da gündeminde yer veren Soylu, 32 yaş ve diğer yaş şartı düzenlemelerine ilişkin ‘’31 Aralık’tı ve bunu 1 Ocak’a çıkardık. Bu sayede polisler 1 dönem daha kazanmış oldu.’’ diyerek konuştu.

  Polis alımlarında renk körlüğünün kaldırılmasına yönelik yoğun bir talep olduğunu anlatan Süleyman Soylu, bu konuda gelen taleplerin ilgili makamlara iletildiğini aktardı. Bakan, gerekli çalışmaların henüz sürdüğünün ifade ederek çalışmalar tamamlandıktan sonra gerekli duyurunun kamuoyuyla paylaşılacağını belirtti.

  25. dönem PMYO alımları kapsamında 10 bin yeni polisin alınacağının altını çizen Soylu, geçtiğimiz aylarda 15 bin polis alımı yapıldığını hatırlatarak şimdilerde ise 3 bin kadın polis başvurularının alındığına değindi. İçişleri bakanı Süleyman Soylu, Eylül ayı içerisinde 10 bin yeni polisin istihdam edileceğinin altını çizerek, 10 bin atama talebine yeşil ışık yaktı.

  Kaynak: Haber port

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz